Venger doživeo što nikad nije: Izbacio ga Forest!

Arsenal je prvi put od 1908. godine primio četiri gola u FA kupu od niželigaša. I ispao je!

Arsen Venger, kažnjen zbog ulaska u svlačionicu sudija, nije smeo da sedi na klupi, već je sa tribina gledao kako njegov tim izuzetno bolno ostaje bez trofeja najprestižnijeg nacionalnog kupa na svetu.

Već u trećoj rundi!

Kombinovani tim Arsenala izgubio je od agresivnog sastava dvostrukog šampiona Evrope, koji trenutno zauzima 11. mesto na tabeli Čempionšipa.

NOTINGEM FOREST - ARSENAL 4:2 (2:1)!

Heroj pobede domaćina bio je Amerikanac, dvostruki strelac Erik Lihaj (na slici), koji je u 20. i 44. minutu nagovestio najveće iznenađenje ovogodišnjeg izdanja FA Kupa. Gosti su u međuvremenu uzvratili udarcem Pera Mertesakera za 2:1 u 23. minutu, ali je Forest potom "overio" pobedu sa dva gola iz penala.

Prvi je iskoristio Ben Brereton (1999. godište) u 64. minutu, a drugi Kiren Dauel u 85, za konačnih 4:2. "Tobdžije" su pokušale da preciznim udarcem Denija Velbeka u 79. "zakuvaju" situaciju, ali su ove nedelje, ipak, bili slabiji rival.

Problemi Arsena Vengera se nastavljaju, jer od dolaska u klub 1996. godine nije doživeo poraz u trećoj rundi FA Kupa.

Na "Siti graundu" u Notingemu Francuz je izveo ekipu sa nekoliko promena u "Startnih 11", računajući da će Mertesaker, Debiši, Elneni, Mejtlend Najls, Volkot i Velbek biti dovoljni da gostovanje Forestu prođe bez trzavica.

Mančester junajted - Derbi 2:0

*Sve utakmice završene bez pobednika biće ponovljene 16. januara, dok će meč Vigan - Bornmut biti odigran 17. januara.