Čelsi je bar probao, Arsenal ni toliko

Londonski derbi bez varnica. Finalistu Liga kupa odlučiće revanš.

U jakim sastavima, ali bez mnogo rizika i želje za dokazivanjem odigrali su fudbaleri Čelsija i Arsenala prvi duel polufinala Liga kupa. Gosti i bez Aleksisa Sančeza u startnoj postavi, očigledno zbog sve izvjesnijeg odlaska Čileanca u Mančester siti.

U prvoj utakmici polufinala Liga kupa: Čelsi - Arsenal 0:0, tako da ćemo odluku o finalisti dobiti 24. januara, poslije duela na "Emirejtsu".

Poslije uspavljujućeg prvog poluvremena, domaćin je po povratku sa odmora napao i stvorio nekoliko dobrih prilika, ali Morata dva puta i Kristijansen poslije centaršuta iz kornera i loše procjene Ospine, nisu iskoristile šanse koje su im se ukazale, pa je od 70. minuta inicijativa Čelsija splasnula i ponovo se igralo između dva kaznena prostora, bez uzbuđenja.

Utisak je da i jedni i drugi nisu željeli previše da zapinju, čuvajući se za premijerligaške izazove, ali i svjesni da im za dve sedmice predstoji revanš.

Što se tiče pomenutog Sančeza, Čileanac je priliku dobio od 66. minuta umjesto neprimjetnog Lakazeta, ali se i on utopio u defanzivnu taktiku svog tima...