Realova šetnja Podmoskovljem

"Kraljevići" dominirali od početka do kraja utakmice protiv Himkija i zabeležili šestu uzastopnu pobedu u Evroligi.

Ekipa Reala produžila je svoj izuzetno uspešan period u elitnom kontinentalnom takmičenju.

Izabranici Pabla Lasa počeli su sezonu sa četiri uzastopne pobede, pa doživeli šest poraza u narednih sedam kola, a sada se nalaze u seriji od šest pobeda, uključujući trijumfe u gostima nad Bambergom, Fenerbahčeom i sada Himkijem - 78:95 (17:26, 14:25, 18:16, 29:28)!

Real je popravio skor na 11-6 i došao na deobu četvrtog mesta sa Fenerbahčeom, dok se Himki (9-8) zajedno sa Makabijem nalazi na rubu gornje polovine tabele.

Pobednik meča u Moskovskoj oblasti odlučen je sredinom druge četvrtine, kada su Madriđani serijom od 16:0 "pobegli" na 21 poen prednosti (22:43). Himki je u 26. minutu uspeo da se približi na "minus 14" (42:56), na šta su gosti odgovorili novom serijom, ovog puta od 8:0.

Stefan Marković bio je takoreći neprimetan. Igrao je 13 minuta, nije se upisao u listu strelaca (šut iz igre 0/3), a zabeležio je po jedan skok, asistenciju i ukradenu loptu.

HIMKI: Šved 23 (4as, trojke 4/10, slobodna bacanja 1/5), Hanikat 17 (5sk, 3ukr), Tomas 10 (9sk), Gil 9 (5sk)...

REAL: Fernandez 16 (trojke 5/6), Kozer 11 (5sk, 4as), Tavareš 11 (8sk), Dončić 10 (4sk, 4as), Kerol 10, Kampaco 8 (7as), Rejes 7 (7sk), Tejlor 6...