Šampion ekspresno slomio Crnu Goru

Reprezentacija Nemačke u meču 1. kola grupe C slavila pobedu sa 13 golova razlike, a Španci bili još ubedljiviji protiv Čeha. Makedonija bolja od Slovenije.

Nikakvih iznenađenja nije bilo na startu takmičenja u C grupi Evropskog prvenstva u Zagrebu.

Branilac titule Nemačka deklasirala je Crnu Goru - 32:19 (17:9), otklonivši svaku neizvesnost već sredinom prvog poluvremena.

Crnogorci su održavali rezultatsku ravnotežu samo u uvodnih desetak minuta, a nakon što je Vladan Lipovina iskoristio igrača više i smanjio na 4:3, Nemačka je ušla u seriju od 9:0 i u 22. minutu stigla do ubedljivog vođstva od 13:3.

U finišu su "panceri" nekoliko puta imali i 14 golova viška.

Najefikasniji je sa devet golova iz 10 šuteva bio Uve Genshajmer, Paul Druks zatresao je mrežu pet puta, dok su u poraženom timu bolji od ostalih bili Lipovina sa sedam i Miloš Božović sa četiri pogotka.

Crna Gora na ovom takmičenju nastupa bez dvojice važnih igrača Simića i Borozana, pa će morati da nadmaši sebe kako bi ostvarila bolji rezultat nego na prethodna tri nastupa na EP. "Lavovi" su na šampionatima 2008, 2014. i 2016. na 12 utakmica zabeležili samo jedan remi i 11 poraza.

Zanimljivo je još da je Nemačka do 32 postignuta gola stigla iz samo 42 šuta.

U drugom meču C grupe je Makedonija savladala Sloveniju, bronzanu sa prošlogodišnjeg šampionata sveta - 25:24.

"Zmajčeki" su pet i po minuta pre kraja imali gol prednosti, Makedonci su preko Kirila i Filipa Lazarova brzo preokrenuli, a onda u poslednja tri i po minuta sačuvali minimalno vođstvo, tako što su obe mreže ostale netaknute.