Maksimoviću 90 minuta, Valensiji tri boda

"Slepi miševi" umalo ispustili prednost od dva gola u finišu utakmice na "Rijazoru".

Deportivo la Korunja Valensija 1:2 Primera 19. kolo Izvor: MN PRESS

Četiri dana nakon što je u kup utakmici protiv Las Palmasa dao prvi gol u dresu Valensije, Nemanja Maksimović je prvi put bio "starter" i u meču španskog prvenstva.

Reprezentativac Srbije je nakon letošnjeg transfera iz Astane sakupio jedva 40 minuta na šest nastupa u Primeri, ali ga je trener Marselino konačno "bacio u vatru" na gostovanju u La Korunji, zajedno sa novajlijom iz Arsenala Fransisom Kokelanom.

I, bilo je kao u snu!

Valensija se pobedom na "Rijazoru" rezultatom 1:2 (0:1) učvrstila na trećem mestu, sada sa čak osam bodova više i utakmicom više od Reala, koji je popodne u Madridu izgubio od Viljareala.

Vodeći gol dao je Gonzalo Guedeš u 37. minutu, nakon što je golman Ruben neobjašnjivo dopustio da mu lopta posle prizemnog šuta portugalskog napadača prođe "kroz ruke" i završi u mreži.

"Slepi miševi" imali su sreće i u 64. minutu, kada je lopta posle šuta Rodriga pogodila jednog igrača Deportiva, promenila pravac i prevarila Rubena - 0:2!

Očekivalo se da Valensija iz jedne od brojnih kontri "overi" domaćina, ali trećeg gola nije bilo, pa je Rumun Florin Andone u 88. minutu smanjio na 1:2 i vratio neizvesnost u sam finiš.

Mogao je Deportivo i do boda u sudijskoj nadoknadi vremena, ali se Adrijan, nekadašnji napadač Atletiko Madrida i Viljareala, zbunio u izglednoj poziciji i tukao preko prečke.