Selti u Valensiji kao kod kuće

Klub iz Viga još jednom savladao Levante u gostima.

Sjajna akcija u 37. minutu, kada su Aspas i Sisto sve odradili sami, bila je dovoljna fudbalerima Selte za pobedu u Levanteu - 1:0.

Domaći fudbaleri probali su u drugom poluvremenu da dođu do izjednačenja, stvorili nekoliko dobrih prilika, ali ne i uspeli u svojoj nameri...

Bila je to šesta uzastopna utakmica u kojoj Levante nije uspeo da savlada goste iz Viga na svom "Siudad de Valensija" stadionu (pet poraza i remi), a četvrta od tih šest u kojoj domaćin nije postigao gol.

Selta se ovom pobedom probila u sredinu tabele, na 10. mesto, dok je Levante ostao blizu zone ispadanja, sa utakmicom više i samo tri boda više od ugroženog Alavesa.

Strelac jedinog gola, Pione Sisto, potvrdio je da mu prija kada igra u gostima. Reprezentativac Danske učestvovao je u postizanju devet golova u svojih prethodnih osam ligaških gostovanja. Dva puta je bio strelac, a sedam puta asistent.