MEČ SEZONE: Sedam golova na Enfildu, Siti je pao!

"Građani" ipak neće osvojiti titulu bez poraza! Na Enfilldu su izgubili u spektakularnoj utakmici, sa sedam golova!

Mančester siti leti ka tituli Premijer lige, ali je u nedelju ipak prizemljen na Enfildu!

Ekipa Pepa Gvardiole doživela je prvi poraz ove sezone u Premijer ligi. I to kakav!

Golovima Aleksa Okslejd Čemberlejna, Roberta Firmina, Sadio Manea i Mohameda Salaha, ekipa Jirgena Salaha savladala je lidera Premijer lige i na krcatom "Enfildu" odigrala najatraktivniji meč ove sezone:

LIVERPUL - SITI 4:3 (1:1)

Ekipa Jirgena Klopa bila je fenomenalna u većem delu meča, kao što rezultat i govori, i kažnjavala je loše reakcije i kikseve odbrane Mančester sitija.

Firmino je, na primer, u 59. minutu, ramenom izbacio iz igre Džona Stounsa kao da je omladinac i pogodio za 2:1. Lako je desetak minuta kasnije bilo i Mohamedu Salahu da sa tridesetak metara od gola prihvati poklon golmana Edersona i da je lobom ubaci u nebranjenu mrežu za nedostižnih 4:1.

Između ta dva pogotka, Mane je sa ivice šesnaesterca pogodio sam ćošak mreže, u situaciji u kojoj Ederson nije mogao ništa nego da isprati kako lopta ulazi u gol, gde je prvi na utakmici poslao Okslejd Čemberlejn u devetom minutu.

Prvi pogodak za Siti postigao je Liroj Sane u 40. minutu, pogodivši za kratkotrajnih 1:1. Usledila je fenomenalna ofanziva "Redsa", a onda su "građani" ipak zakuvali!

Bernardo Silva pogodio je u 84. minutu za 4:2, Ilkaj Gundogan postavio je 3:2 u prvom minutu nadoknade, a Enfild je zanemeo kada je u sledećem minutu Kun Aguero gađao malo iznad gola!

Argentinac je u poslednjem, 95. minutu pogodio i mrežu, ali sa spoljne strane, glavom, na centaršut Kevina De Brujnea, aktiviravši se iz ofsajda.

"Redsi" su se trijumfom izjednačili sa drugoplasiranim Junajtedom (koji je odigrao utakmicu manje) i Čelsijem, koji je treći. Sve tri ekipe imaju po 47 bodova.

Sa druge strane, "građane" će više boleti poraz kao poraz nego kao prepreka na putu ka osvajanju titule, jer će i posle ovog, 23. kola, imati bar 12 bodova prednosti u odnosu na pratioce.