Amrabate, brate, što podiže ruku!?

Kako od junaka izrasti u tragičara u samo nekoliko minuta...

Navijači Betisa možda su se pitali kako će ekipa reagovati posle nezaboravne pobede u komšiluku, u velikom derbiju sa Seviljom, kada je kapiten Hoakin poručio da će tražiti kaznu za svakoga ko sa slavlja ode pre 5 ujutru.

I bili su u pravu!

Da Nordin Amrabat nije podigao ruku visoko preko glave kod centaršuta Alina Toske u 82. minutu pitanje je kako bi se poslednja utakmica 19. kola La Lige završila. Ovako, arbitru Injasiju Viljanovi nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na belu tačku odakle je rezervista, iskusni Ruben Kastro učinio da Ambrat iz junaka izraste u tragičara meča:

Betis - Leganes 3:2 (2:1) u veoma zanimljivoj utakmici u kojoj su gosti postigli dva divna gola kojima su anulirali dve početničke greške zamenjenog sigrača Maura dos Santosa i na kraju ostali bez boda zbog iste takve greške, samo marokanskog veziste Amrabata.

BETLEG

Betis trenera Kikea Setijena, kojem je ovo bila treća pobeda u poslednja četiri kola, poveo je 2:0 u prvom poluvremenu direktnim greškama Dos Santosa koje su kaznili Kristijan Teljo u 20. i Hoakin u 40. minutu, ali je potom Đerar Gumbau projektilom sa velike udaljenosti vratio svoj tim u igru "tik" pred odlazak na poluvreme, u 44. minutu.

Trener Leganes, Asijer Garitano uvrstio je Darka Brašanca u startnu postavu, iako je on i dalje fudbaler Betisa na pozajmici u Leganesu. U 62. minutu srpskog fudbalera zamenio je Gabrijel.

Na tribinama "Viljamarina" okupilo se 41.777 ljudi koji su gledali otvoren i dinamičan meč, koji je mogao da ima tužan kraj za većinu prisutnih naročito kada je Amrabat fantastičnim potezom u kontri 3 na 3 obezbedio Havijeru Erasu da se nađe oči u oči sa Antonijom Adanom. Iako je čuvar mreže zeleno-belih zaustavio prvi udarac, Eraso je bio te sreće da mu se lopta vratila u posed pa je mogao lagano da poravna meč u 71. minutu.

Ipak, završeno je golom Betisa sa penala za skok na sedmu poziciju sa svega dva boda zaostatka u odnosu na Sevilju koja je godinama uspešnija od dva seviljska kluba. Inače, situacija u Primeri je takva da je Leganes pred početak utakmice bio ispred Betisa, a da se sada između njih pet timova!

Leganes ima meč manje od konkurencije, sa Real Madridom, sa kojim će se sastati i u četvrtfinalu Kupa kralja.