Baloteli mučio šampiona, Falkao sprečio poraz

Monako je posle remija sa Nicom skliznuo na treće mesto tabele francuskog prvenstva.

Iako je sezona tek ušla u drugi deo, niko nema dilemu da će Pari sen Žermen biti novi prvak Francuske. Zanimljivija borba vodiće se za drugo mesto i direktan plasman u Ligu šampiona, a od utorka uveče se na toj poziciji nalazi Olimpik iz Marseja.

Tim Rudija Garsije na "Velodromu" dugo nije uspevao da slomi otpor Strazbura, Valer Žermen čak u 72. minutu nije iskoristio penal i činilo se da to nije Olimpikovo veče.

Spasilac je bio Klinton N'Ži, koji se u 79. minutu našao na pravom mestu i volejom smestio u mrežu odbitak posle šuta Žermena.

Strazbur je onda krenuo napred, što je Dimitri Paje iskoristio da na dodavanje N'Žija završi kontru u 87. minutu i postavi konačan rezultat 2:0.

Marseju je to bilo dovoljno za trenutni pomak na drugo mesto, ali "pitao" se i Monako, koji je u noćnom terminu dočekao Nicu i ne samo da nije pobedio, već je tek pogotkom Radamela Falkaa u 92. minutu izbegao poraz - 2:2!

Mladi Adama Dijakabi, letos doveden iz Rena, doneo je "kneževima" 1:0 u 33. minutu, što je bio rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

A, u drugom poluvremenu, na scenu je stupio - ON.

Mario Baloteli, o kome se ove sezone malo piše, iako se nadavao golova, izjednačio je na 1:1 u 47. minutu, pa u 68. ponovo matirao Danijela Subašića i režirao preokret. Spora i ležerna odbrana domaćih bila je lak zalogaj za nekadašnjeg asa Milana, Intera i Mančester sitija.

Time je Baloteli uvećao svoj saldo na 10 pogodaka iz 13 nastupa u Ligi 1, a 16 iz 21 nastupa u svim takmičenjima!

Mario Baloteli, Monako - Nica 1:2

Monako posle toga nije imao posebno izglednih prilika, ali je u nadoknadi vremena dobio slobodan udarac posle sumnjivog faula u blizini kaznenog prostora, prekid je na brzinu izveden, a u gužvi pred golom najbolje se snašao "El Tigre" Falkao i doneo bod aktuelnom šampionu.

Pari sen Žermen u sredu dočekuje Dižon, dok trenutno četvrtoplasirani Lion gostuje Genganu.

TABELA: PSŽ 53, Olimpik (+1) 44, Monako (+1) 43, Lion 42, Nant 33, Nica (+1) 31...