Kosta se uželeo fudbala, ali "prodala" ga odbrana

Sve je i dalje otvoreno posle prve dve utakmice četvrtfinala Kupa kralja.

Dve utakmice, dve nule na poluvremenima, dva preokreta u nastavku!

U prvim mečevima četvrtfinala Kupa Kralja: Atletiko Madrid - Sevilja 1:2 i Valensija - Alaves 2:1.

I dalje je sve otvoreno, ali je jasno ko je u najboljoj poziciji pred revanš.

Sevilja je veći deo utakmice na Vanda Metropolitanu bila inferiorna, čak je i imala sreću da sudija u 13. minutu poništi pogodak Dijega Koste (zbog navodnog faula), ali je kaznila dve greške u odbrani Madriđana i stigla do povoljnog rezultata.

I ove srede raspoložen je bio Dijego Kosta, koji je u 73. minutu postigao svoj treći gol u četiri utakmice od povratka u Atletiko (uz jednu asistenciju), ali su Lukas Ernandez i golman Moja nespretnim reakcijama u 80. minutu kumovali izjednačenju posle centaršuta Hesusa Navasa, a onda je i Stefan Savić u 88. loše procenio putanju lopte i omogućio Hoakinu Korei da postigne pobedonosni gol za Sevilju.

Fantastičan gol Rubena Sobrina u 66. minutu, udarcem sa oko 30 metara, doneo je prednost Alavesu na Mestalji, ali prošlogodišnji finalista Kupa kralja, koji se ove sezone bori za opstanak u Primeri, nije uspeo da izbegne poraz.

gol
Izvor: YouTube/Web Man

Guedes je u 73. minutu izjednačio uz ogromnu pomoć golmana Sivere kojem je ispala lopta posle nepreciznog centaršuta Portugalca, a zatim je Rodrigo u 82. iskoristio lepu asistenciju Santija Mine. Gosti su u tim trenucima, zapravo od 77. minuta, bili bez isključenog Digeza, koji je morao da napusti teren zbog dva žuta kartona. Znali su to "slepi miševi" da iskoriste...

Nemanja Maksimović nije igrao u ovoj utakmici, iako je u prethodna dva meča Valensije bio starter, a ekipa ostvarila pobede, uz jedan njegov pogodak.