Budućnost hita ka četvrtfinalu

Košarkaši Budućnost vezali drugu pobedu u TOP 16 fazi Evrokupa i napravili veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale tog takmičenja. U Morači "pao" Trento - 79:66!

Budućnost – Trento 79:66 Evrokup Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

Sjajnu formu lider ABA lige potvrdio je i u 3. kolu druge faze takmičenja u Evrokupu. U duelu sa Trentom, u okviru G grupe TOP 16 faze drugog po snazi takmičenja pod patronatom ULEB, Podgoričani su dominirali u prvom poluvremenu a u drugom odigrali koliko je bilo potrebno za finiš lišen rezultatske neizvesnosti.

Otvorili meč trojkama Gibsona, Gordića i, nakon prvog koša gostiju, Suada Šehovića za "beg" na 11:3. Prvo dvocifreno vođstvo stiglo je u 7. minutu (20:9), a do kraja četvrtine razlika je podignuta na 17 poena (31:14).

U 14. minutu prednost Podgoričana narasla je i na 19 poena (38:19), nakon čega je Trento zapretio povratkom u igru serijom 7:1 (39:26).

Ipak, u završnici ovog perioda Budućnost je ponovo vratila dominaciju i u poslednjem minutu poluvremena stigla i do rekordnih 20 poena razlike (49:29).

Početkom treće deonice, gosti su iskoristili slabiju odbranu domaćina da do 25. minuta smanje minus na samo 10 poena (52:42). Dva minuta kasnije, razlika se istopila na samo pet poena (56:51), nakon čega su Podgoričani uzvratili serijom 10:0 (66:51), za 15 poena viška uoči poslednje deonice.

Budućnost – Trento 79:66  (31:14, 18:17, 17:20, 13:15)

BUDUĆNOST: Ivanović 16, Su. Šehović 8, Barović 4, Se. Šehović 4, Starovlah, Gordić 13, Ilić 4, Z. Nikolić 3, Gibson 17, Popović, Lendri 5, D. Nikolić 5.

TRENTO: Janik, Suton 26, Silins, Foraj 7, Flakadori 5, Gutierez 8, Gomez, Hog 11, Lečtaler 1, Šilds 8.

U drugom meču 3. kola grupe G Lokomotiva iz Kazanja je dan ranije savladala zagrebačku Cedevitu 69:64 (14:10, 23:18, 19:10, 13:26).