Zamalo fijasko Hrvata u Zagrebu

Hrvati se mučili protiv Belorusa i jedva pobedili.

Hrvatska je neslavno završila prvu fazu takmičenja na Evropskom prvenstvu za rukometaše čiji je domaćin. Švedska je u Splitu zabeležila ubedljivu pobedu, a malo je falilo da ih u Zagrebu iznenadi Belorusija.

Dobra odbrana "kauboja" i vrlo loša ogranizacija napada Belorusa, značili su na kraju pobedu Hrvatske 25:23 (15:12).

A, bilo je dramatično…

Posle nešto lošijeg ulaska u drugi deo meč, izabranici Lina Červara zbili su redove i napravili pristojnih "plus četiri". Poslednji put Hrvati su tu razliku imali u 49. minutu (21:17). A, onda je Belorusija krenula na sve ili ništa.

Sjajnom igrom, pre svega u odbrani i sa fenomenalnim Saldatsenkom među stativama, prednost domaćina se istopila i na isteku 58. minuta na semaforu je stajalo 23:23. Svesni da im remi odnosi polufinale i to u Zagrebu, Hrvati su morali da postignu gol, kako Belorusima ne bi dozvolili napad za pobedu.

Odgovornost je preuzeo Luka Cindrić, našao prostor kroz stamenu i pokretljivu odbranu rivala i lopta je bila u mreži.

Belorusi su očajno kombinovali u napadu za izjednačenje, ali su i oni naspram sebe imali motivisane Hrvate, koji su po svaku cenu želeli da izbegnu fijasko i najveću blamažu hrvatskog rukometa u poslednjoj deceniji. Uspeli su da se odbrane, a Marko Kopljar da pogotkom iz kontre zaključi dramu u Areni Zagreb, koja ovom prilikom nije bila puna.

Luka Stepančić je postigao pet, koliko i igrač meča Marko Mamić. Andrej Jurjnok je bio prvi strelac utakmice sa šest pogodaka.