Klivlend jedva, Lebron: Bio sam sr**e!

Kavsi vodili 23 razlike, a pobedili jedan. Bjelica igrao samo sedam minuta, ali ih odlicno iskoristio.

Namučili su se Klivlend Kavalirsi da pred domaćom publikom savladaju Orlando (104:103), iako već posle prve četvrtine nije delovalo da će biti tako.

Domaćin je imao 16 poena prednosti, tokom druge deonice 23, a na "veliki odmor" je otišao sa "plus 20". Uporni gosti sa Floride su, ipak, u nastavku meča uspeli da se vrate u život i izjednače u finišu treće deonice. Klivlend se zatim opet odlepio, na devet razlike (93:84), ali je Orlandu u poslednjem minutu imao prednost 103:102. Psihološka prednost bila je na njihovoj strani, ali kvalitet na domaćoj, pa su Kavsi, ipak, uspeli da pobede.

Čovek odluke bio je Ajzea Tomas, koji je 11 sekundi pre kraja realizovao oba slobodna bacanja, a bio je i najefikasniji igrač meča, postigavši 21 poen.

orlando
Izvor: Youtube/MLG Highlights

Prva zvezda Kavsa, Lebron Džejms, zaustavljen je na 16 poena. "Kralj" je posle meča u poruci na Twitteru priznao da je odigrao ispod svog nivoa i zahvalio se saigračima na pobedu, uz "emotikone" koji vrlo slikovito opisuju šta misli o svojoj igri...

Aron Aflalo, koji je veče ranije fizički nasrnuo na Nemanju Bjelicu, propustio je duel u Klivlendu zbog suspenzije.

Za razliku od njega, srpski košarkaš igrao je za Minesotu u porazu od Hjustona (98:116), ali je na parketu proveo svega sedam minuta. Bez obzira na malu minutažu, Bjelica je odlično iskoristio vreme u igri i postigao pet poena, uz četiri asistencije i dva skoka.