Triler u Zagrebu pripao Cedeviti

Mega vodila veći deo meča, ali popustila u poslednjoj četvrtini i izgubila. Prekinuta serija poraza Cedevite.

Cedevita je konačno pobedila!

Posle poraza od Crvene zvezde u ABA ligi, odnosno
Budućnosti i Lokomotive Kubanj u Evrokupu, košarkaši Cedevite su uspeli da upišu trijumf.

Jedva!

Cedevita – Mega
75:73 (19:14, 14:19, 18:24, 24:16)!

Zagrepčani imaju skor 13-4 i ostaju u trci za drugo mesto sa Crvenom zvezdom, ali Beograđani sa 13-3 imaju meč manje i bolji međusobni skor.

Dramatičan je bio finiš utakmice u dvorani "Dražen Petrović". Vil
Čeri je pri nerešenom rezultatu 68:68, a na nešto više od minut do kraja, vezao šest poena. Prvo je položio loptu uz faul pored čak trojice igrača Mege, a u sledećem napadu, nakon izgubljene lopte gostiju, pogodio trojku.

Iako j
e tekao poslednji minut, utakmica nije bila rešena. Naprotiv. Čak je i Mega imala priliku za pobedu. Goga Bitadze je poentirao za dva, a zatim i odlučno šutnuo za tri za 73:74.

Markota je u poslednjem napadu Cedevite iskoristio samo jedno slobodno bacanje. Dejan Milojević je dao slobodu svojim igračima da odluče da li će da šutiraju za pobedu ili produžetak, ali Nikola Rebić nije dobro organizovao napad, tako da je lopta došla do pokrivenog Lazića, čiji šut nije ni dobacio do obruča.

I treći meč ove sezone između Mege i Cedevite odlučen je u neizvesnoj završnici, na jednu loptu. Sva tri su pripala hrvatskom timu.

Džanan Musa je postigao 14 poena, imao je tri skoka i dve asistencije. Demetris Nikolas je za Cedevitu dao poen manje. Igrač utakmice je Goga Bitadze sa 23 poena i šest skokova. Stefan Fundić postigao je 11, Rebić 10 i četiri asistencije.

Mega je na pretposlednjem mestu sa skorom 5-12, dok poslednjeplasirani MZT ima 3-13.