Hrvati sada moraju da pobijede Francusku!

Francuska pobijedila Švedsku i izdvojila se na vrhu tabele prve četvrtfinalne grupe Evropskog prvenstva za rukometaše u Hrvatskoj. Pobjeda domaćina protiv Norvežana.

Francuska "gazi" ka polufinalu!

"Trikolori" su u prvoj utakmici u četvrtfinalnoj grupi razbili Švedsku 23:17 (10:8) i znatno uvećali šanse da se nađu među četiri najbolje ekipe na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj. Tačnije, da
budu tamo gdje im je po kvalitetu i mjesto, jer poslije četiri odigrane utakmice na šampionatu, učinak Francuza je 4-0.

Švedska je bila ravnopravni rival oko 40 minuta, a onda je francuska mašinerija počela da melje i da iz minuta u minut uvećav
a prednost protiv selekcije koja je na Euru, prije samo četiri dana u Splitu držala predavanje domaćinu i jednom od favorita za zlato.

"Galski pijetlovi" željeli su što većom razlikom da dobiju utakmicu, kako bi kasnije, u slučaju nepredviđenih rezultata protiv Srbije ili Hrvatske, bili u eventualnom trouglu u najboljem položaju.

Sederik Sorindo je šutnuo pet puta i postigao isto toliko golova, na drugoj strani istakao se Simon
Jepson sa četiri pogotka.

Francuska u ponedjeljak igra protiv Srbije, dok se Švedska istog dana sastaje sa Belorusijom.

HRVATI ODLUČUJU O POLUFINALU PROTIV FRANCUZA

Hrvatska je i te kako u borbi za polufinale, ali joj ostaje veliki derbi protiv Francuske, koja je u strahovitom naletu. Veliki posao odradili su izabranici Lina Červara protiv Norveške, u meču koji su morali dobiti i dobili su ga 32:28 (17:15).

Norveška je imala rezultatski priključak, da bi u posljednjih desetak minuta posustala, što su raspoloženi i motivisani Hrvati znali da iskoriste.

Konačno su "kauboji" imali i raspoloženog golmana, a to je ovom prilikom bio Ivan Stevanović, koji je samo u prvom dijelu upisao devet odbrana,
a do kraja 14 (po zvaničnoj statistici).

Manuel Štrlek je bio najefikasniji igrač u pobjedničkoj ekipi sa šest golova, dok je Luka Cindrić dao pet. Sagosen, prvi strijelac utakmice, postigao je osam, a Kristijan Bjornsen šest.