Real Madrid iskalio bes - 7:1!

Ponovo je bilo nervoze na "Bernabeuu", ali je otklonio Geret Bejl, a saigrači su do kraja napunili mrežu gostiju.

Posle poraza od Barselone, remija sa Seltom i poraza od Viljareala, šampion Španije je konačno osvojio sva tri boda. Prvi put od 9. decembra 2017. godine.

U nedelju uveče, na stadionu "kraljevskog kluba" gostovao je Deportivo i golom Adrijana za 0:1 učinio početak utakmice nervoznim, ali ništa više od toga.

REAL - DEPORTIVO 7:1 (2:1)

Naćo u 32. minutu i Geret Bejl u 42. i 58. na vreme su pogocima preokrenuli rezultat i učinili utakmicu ipak konačno mirnom za navijače Reala, naviknute poslednjih nedelja na strepnju, nervozu i utakmice bez golova Kristijana Ronalda.

Portugalac je, ipak, konačno pogodio protiv gostiju iz La Korunje i sa dva gola povećao prednost na 6:1. Zvanično najbolji igrač sveta uz to je u 68. minutu namestio pogodak Luki Modriću za 4:1, a sa Naćom je u nadoknadi proslavio i pogodak defanzivca za konačnih i ubedljivih 7:1.

Jasno je da je "CR7" sedmicama bio daleko od svog nivoa, što potvrđuje i prilično iznenađujući podatak:

Geret Bejl, današnji dvostruki strelac, postigao je ove sezone najviše golova u prvenstvu (devet) među svim igračima Reala. A, zbog povreda je od leta odsustvovao ukupno 68 dana i propustio zbirno 14 mečeva!

Kristijano je poslednji gol u ligi postigao 9. decembra, kada je takođe dva puta bio strelac protiv Sevilje.

I to govori o tome kako Madriđani igraju u takmičarskoj 2017/18, u kojoj će se oprostiti od titule prvaka Španije, jer i pored današnje pobede zaostaju za liderom Barselonom čak 16 bodova.