Rukometna reprezentacija Francuske - kakav tim!

Prvu medalju osvojili su 1992. Večeras su stigli do 19. sa najvećih takmičenja. Kakav tim!

Rukometna reprezentacija Francuske prvu medalju u istoriji osvojila je tek na Olimpijskim igrama u Barseloni 1992. godine kada je bila treća.

Do danas, odnosno do utakmice za treće mesto na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj, "petlovi" su sakupili 19 medalja na OI, SP i EP, od čega 11 zlatnih.

Zlatnu nisu osvojili u Zagrebu, ali će kući vratiti bronzu posle pobede nad velikim rivalima, reprezentacijom Danske - 32:29 (17:14)!

U finalu Evropskog prvenstva od 20.30 igraju Španija - Švedska.

0-0-1 Island

Prošle godine Francuzi su postali svetski prvaci na Mundijalu koji je održan u njihovoj zemlji, 2016. osvojili su srebro na Olimpijskim igrama u Riju, 2015. zlato na Svetskom prvenstvu u Kataru, 2014. zlato na Evropskom prvenstvu u Dansku, tako da će 2013. kada su izgubili u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Španiji od reprezentacije Hrvatske (23:30) ostati jedina kalendarska godina bez osvojene medalje još od 2007.

Tada su na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj u polufinalu izgubili od domaćina posle dva produžetka (31:32), a u borbi za treće mesto od Danske (27:34).

U periodu od 2008. do 2013. "petlovi" su osvajali samo i isključivo zlatne medalje na svetskim i evropskim prvenstvima, kao i olimpijskim igrama.

Francusku je po navici predvodio Nikola Karabatić sa devet golova, dok su po pet postigli Kanten Mae, Luk Abalo i Sedrik Sorando. Najefikasniji u ekipi Danske bio je Hans Linberg sa 12 golova. Kasper Ulrih Mortensen i Rasmus Šimit postigli su po četiri gola.

Ekipe su se na početku smenjivale u vođstvu, sve dok Danska nije povela 9:7. Francuska je posle toga preokrenula i u završnici prvog poluvremena stekla je četiri gola prednosti (16:12). Aktuelni svetski šampioni su u drugom poluvremenu čuvali prednost i bez problema pobedili u utakmici za bronzanu medalju.