Drama u Laktašima: Igokea jedva pobijedila Zadar

Košarkaši Igokee savladali su Zadar 94:92 u meču 18. kola ABA lige. Zadar promašio tri šuta za pobjedu.

ABA 18. kolo - Igokea Zadar 94:92 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Klub iz Republike Srpske revanširao se gostima za poraz 82:76 u prvom dijelu sezone.

U meču 18. kola Igokea je savladala Zadar rezultatom 94:92 i stigla do sedmog trijumfa u sezoni.

Prava drama viđena je u Laktašima, a ekipa Dragana Bajića uz mnogo sreće stigla je do trijumfa nakon mšto su se ekipe konstantno smjenjivale u vođstvu, a gosti propustili priliku da dođu do dvocifrene prednosti i riješe meč.

Zadar je trećom trojkom Vukovića imao vođstvo 71:63, ali je promašio naredni napad nakon tajm auta Bajića  i Radivojević je to kaznio trojkom na isteku treće četvrtine.

U prvom dijelu posljednjeg perioda Zadar je imao pet, šest poena prednosti, ali je Šibalić iznudio prekršaj i pogodio tri bacanja, a potom pogodio dvije trojke kojima je držao Igokeu u igri.

Raspoloženi plejmejker Artis iskupio se za promašeni flouter i donio Igokei četiri razlike - 94:90, nakon čega su Zadrani smanjili na 94:92.

Uslijedila je prava drama. prvo je Rajnhart faulom u napadu iskomplikovao situaciju Igokei u posljednjim sekundama, ali gosti to nisu uspjeli da iskoriste uprkos katastrofalnom defanzivnom skoku Igokee u finišu.

Jedan od najboljih igrača u redovima Zadra, Preston Nouls imao je priliku da donese pobjede svom timu, ali je promašio dva šuta za tri poena i Igokea je stigla do pobjede.

Najbolji u redovima Igokee bili su Jevtović i Artis sa po 18 poena, a Rajnhart i Šibalić upisali su po 16.

Kod Zadra najefikasniji su bili Vuković sa 19 i nouls sa 17 postignutih poena.

Na ovom meču debitovali su Ketin Tomas Rajnhart i Bili Preston, koji je prije samo dva dana stigao u Laktaše i odradio samo jedan trening sa ekipom.

Igokea je tako prekinula niz od dva poraza, dok je Zadar nakon neuspjeha protiv Mornara u prošlom kolu upisao drugi vezani poraz.

Meč u Laktašima pratimo uživo na MONDU.

TOK MEČA:

94:92 KRAJ MEČA

Dva šuta van linije 6,75 promašili su Zadrani za pobjedu u posljednjih 15 sekundi. Igokea je stigla do trijumfa

Faul Rajnharta u napadu. Zadar ima napad za pobjedu...

94:92 Vladović je iznudio faul Jevtovića i pogodio oba bacanja. 30 sekundi do kraja

Jevtović blokira šut Špralje za tri, Gajić, pravi faul u nastavku. Drama u posljednjem minutu...

94:90 Nakon koševa Radivojevića sa penala Artis promašuje "flouter" ali potom hvata loptu i pogađa.  Tajm-aut Zadra

90:90 Šibalić je pogodio trojku za dva razlike, a nakon njegovog promašenog pokušaja za novu trojku Zadar izjednačava

85:84 Uzbudljiva završnica u Laktašima. Šibalić pogađa trojku za vođstvo.

78:79 Šibalić je iznudio prekršaj na šutu za tri poena, a zatim i pogodio sva tri bacanja

74:77 Zadar je u dva navrata imao šest poena prednosti, ali se Igokea vraćala trojkama

Kraj treće četvrtine

66:71 Zadrani su propustili da odu na dvocifrenu prednost, a Radivojević to kažnjava trojkom

63:71 Vuković postiže svoju treću trojku, a Bajić zove tajm-aut

63:65 Rajnhart nije realizovao dodatno slobodno bacanje, ali polaže nakon kontre. četiri njegova vezana poena

59:65 Četvrta trojka Noulsa

57:62 Nouls odgovara trojkom za Zadar

57:59 Dominik Artis prvo je ime Igokee u trećoj četvrtini. njegovih osam poena u ovom periodu.

55:54 Ekipe se smjenjuju u vođstvu, sada ponovo domaći vode

53:52 Novi poeni Artisa

51:47 Artis sa distance pogađa za svoj deseti poen

Jevtović i Rikić najefikasniji su kod Igokee sa po 11 postignutih poena. Da drugoj strani Nouls je postigao 13 poena

Kraj prve četvrtine

47:45 Primila je Igokea koš tri sekunde prije kraja prvog dijela

47:43 Jevotvić pogađa jedno slobodno bacanje, a Artis lake poene poslije ukradene lopte

27:26 Božić sa linije penala prekida seriju Igokee

27:24 Šibalić pogađa trojku uz prekršaj, potom i slobodno bacanje za seriju domaćih 9:0

23:24 Igokea smanjuje na poen zaostatka nakon dva brza faula Špralje, od kojih je jedan bio nesportski

18:24 Jevtović je pogodio jedno slobodno bacanje, a Brzoja nije uspio u posljednjim sekundama prve četvrtine da pogodi trojku

17:22 Nakon nove trojke Zadra trener Igokee je primoran da traži tajm-aut

15:17 Serija 8:0 Zadra. Trojkom Vladovića gosti su stigli do vođstva.

15:9 Ukrali su loptu košarkaši Igokee, a potom Rikić pogađa uz prekršaj, a potom i dodatno slobodno bacanje. DESET poena centra Igokee za nešto manje od pet minuta igre.

12:8 Aleksandrovčani su u seriji 6:0, Robert Rikić je odličan na otvaranju meča.

8:8 Rikić postiže svoj šesti poen na meču

6:8 Vuković donosi novi egal na meču, a potom Vladović dovodi goste u vođstvo

2:2 Povela je Igokea košem Artisa nakon nekoliko pokušaja i skokova u napadau, a gosti su odmah izjednačili.