Bajern overio četvrtfinale, crni niz Cedevite

Ekipa Saše Đorđevića ubedljivo pobedila Torino (107:81), Danilo Bartel završio duel sa indeksom 42

Bajern overio četvrtfinale, crni niz Cedevite Izvor: Mondo/Stefan Stojanović
Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Bajern je ostvario važan trijumf u petom kolu Top 16 faze Evrokupa, pošto je pred domaćom publikom ubedljivo savladao Torino rezultatom 107:81.

Tim iz Minhena posle četvrte upisane pobede obezbedio je plasman u četvrtfinale Evrokupa kolo pre kraja druge faze takmičenja.

Gosti iz Italije držali su se dobro prvih 20 minuta, nakon čega je tim Aleksandra Đorđevića u potpunosti preuzeo kontrolu u trećoj deonici i “slomio” protivnika. Taj period igre dobili su rezultatom 37:14.

Stefan Jović postigao je šest poena na meču, ali je imao pet skokova i čak devet asistencija.

Najbolji u timu Bavaraca bio je Danilo Bartel sa 21 poenom, osam uhvaćenih lopti i pet dodavanja, za ukupni indeks 42, a Majk Cirbes dodao je 15 pogodaka.

Kod Torina istakao se Lamar Paterson sa 27 poena.

U istoj grupi Zenit i Lijetuvos Ritas odigrali su "prangijaški" meč. Postignuto je čak 213 pogodaka, a slavio je tim iz Sankt Peterburga rezultatom 113:100.

Kod pobednika najefikasniji je bio Kajl Kjurik sa 20 poena, dok je Marko Simonović završio duel sa 10 pogodaka, dva skoka i blokadom za 27 i po minuta.

Budućnost je bila na dobrom putu da iznenadi Lokomotivu na gostovanju, ali su posustali u finišu (77:66). Ta dva tima već su ranije obezbedila prolaz u dalje takmičenje.

Cedevita je u drugom meču grupe G pretrpela četvrti poraz u nizu. Posle Lokomotive, Olimpije i Zadra slavio je i Trento u Zagrebu - 81:77.

Najzaslužniji za pobedu italijanske ekipe bio je Janik Franke sa 21 pogotkom, dok je Isti broj poena kod Zagrepčana postigao Filip Krušlin.

Cedeviti je to bio peti poraz u nizu u Top 16 fazi Evrokupa.