Jaki živci Troickog, na redu Vavrinka?

Srpski teniser plasirao se u četvrtfinale turnira ATP 250 serije u Sofiji.

Viktor Troicki zabilježio je drugu pobjedu na turniru u Sofiji, koji se igra za nagradni fond od 561.000 dolara. Ponovo u tri seta!

Poslije Letonca Ernestsa Gulbisa, srpski veteran, trenutno 67. na ATP listi, savladao je i Denisa Istomina (74) iz Uzbekistana.

Troicki je ubjedljivo izgubio drugi set, dok je prvi i treći riješio u svoju korist u "taj brejku" - 7:6 (7:4), 1:6, 7:6 (7:5).

U odlučujućem setu je gubio 0:2, dok je u "taj brejku" priredio svojim navijačima pravu dramu, pošto je nakon vođstva od 6:2 propustio tri meč lopte (dvije na svoj servis) i tek onda "mini brejkom" stavio tačku na uzbudljiv meč, koji je trajao dva sata i 10 minuta.

Troicki će se u petak u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Sten Vavrinka (prvi nosilac) - Martin Kližan.

Plasman među četiri najbolja na ovom turniru garantuje ček na 25.500 evra i 90 bodova za ATP listu.