Drama u Sarajevu: Bosna dobila Split

“Studenti” u dramatičnom posljednjem minutu stigli do pobjede 77:75 nad Splitom.

Tri produžetka igrala su se u prvom duelu Splita i Bosne u prvom dijelu sezone, a Dalmatinci su na kraju slavili 107:106.

Ovog četvrtka Bosna se revanširala pobjedom u ništa manje uzbudljivom meču 17. kola Druge ABA lige.

BOSNA - Split 77:75 (26:19, 16:22, 18:14, 17:20)

Košarkaši Bosne furiozno su otvorili meč i poveli 17:4, ali su splićani krajem prve četvrtine uspjeli da smanje zaostatak na 26:19, a potom u drugoj četvrtini i da se potpuno vrate u meč.

Od tog trenutka bila je to rezultatska klackalica i ekipe su se smjenjivale u vođstvu sve do podljednjeg minuta.

Vodio je Split 71:70 na samo 40 sekundi do kraja meča, a onda je Kori Bredford preokrenuo na 73:71.

Do kraja utakmice viđena je penal završnica, a Haric Ćurevac bio je sva četiri puta uspješan sa linije slobodnih bacanja i sačuvao je pobjedu svojoj ekipi – 77:75.