Makabi može i sa desetoricom kad Rajko brani

Reprezentativni golman jedan je od najzaslužnijih za pobedu nad Hapoelom iz Akre, sa igračem manje.

Predrag Rajković nastavio je da briljira u dresu Makabija iz Tel Aviva.

Svojevremeno najbolji golman sveta sačuvao je mrežu na gostovanju Hapoelu iz Akre, gde je domaćin u prvom poluvremenu stvorio niz izglednih prilika, onda ostao i sa igračem više na terenu, ali preko Rajkovića nije mogao do vodećeg pogotka.

Srpski internacionalac proglašen je za igrača utakmice, koju je Makabi dobio 2:0, golovima Atara u 75. i Blekmena u 79. minutu.

Predrag Rajković odbrane, Hapoel Akra - Makabi Tel Aviv 0:2

Rajković je dobio pohvale i od svog trenera, nekada poznatog fudbalera Barselone i Alavesa, Žordija Krojfa.

"Igrali smo veoma slabo u prvom poluvremenu. Protivnik nas je poprilično pritisnuo, imali su inicijativu, ali Rajković je, na našu sreću, odlično branio", rekao je Krojf, a preneo zvanični sajt Makabija.

Ovom pobedom Makabi se učvrstio na čelu tabele izraelskog šampionata sa dva boda više od drugoplasiranog Beitara i četiri više od Hapoel Ber Ševe, koji ima utakmicu manje.