Trojke i zakucavanja Zvezde na Lazićevom jubileju!

Crveno-beli odigrali atraktivno i ubedljivo pobedili Zadar, za ostanak na prvom mestu uoči poslednja dva kola. Pre toga - Kup Koraća.

Crvena-zvezda-Zadar-ABA-liga-2018 Izvor: MN PRESS

Mirno i rasterećeno, u večeri u kojoj je Branko Lazić ušao u klupsku istoriju, Crvena zvezda mts i deseti put uzastopno pobedila je rivala koga pobeđuje od 2012. godine.

Izuzev ravnopravne prve četvrtine, ekipa Dušana Alimpijevića je čvrstom odbranom, poenima iz kontri i trojkama lomila i slomila otpor Dalmatinaca, pa je već u trećoj četvrtini, pri razlici većoj od 20 poena, postalo potpuno jasno da iznenađenje neće biti ni nagovešteno.

ZVEZDA - ZADAR 97:67 (22:19, 25:17, 28:14, 22:17)

Od tog trenutka, oba trenera su iskoristila šansu da odmore igrače za nacionalna kup takmičenja, a crveno-beli su u preostalom vremenu zabavili 2.500 navijača, pogodivši ukupno 13 trojki uz seriju atraktivnih zakucavanja.

Svi igrači Zvezde postizali su poene, a čak sedmorica su postigla bar po jednu trojku. I to bez Tejlora Ročestija, koga nije služio šut (1/7 iz igre), za razliku od Džejmsa Feldina (14 p) i centara Alena Omića (14), Matijasa Lesora (13), koji su uglavnom pogađali snažnim zakucavanjima.

Osmesi i na terenu i na tribinama zaokružili su meč koji je počeo svečanošću na centru, gde je predsednik Zvezde Nebojša Čović uručio Branku Laziću cveće i tortu u ime kluba, a ljubimac navijača u društvu supruge i ćerke otpozdravio publici. U takvom raspoloženju, na vrhu tabele ABA lige, Zvezda će nastaviti pripremu za Kup Koraća, na kojem će od četvrtka braniti trofej "Žućkovu levicu".

Kada je u pitanju borba za "pol poziciju" u plej-ofu ABA lige, Zvezda dočekuje poslednja dva kola kao prvoplasirana i sigurno će imati prednost domaćeg parketa u utakmicama sezone ako u preostalim rundama pobedi Igokeu u gostima i Cibonu u "Pioniru".

U tim mečevima crveno-beli bi trebalo da budu jači i za Pera Antića, koji se oporavlja od povrede i planirano je da zaigra od četvrtka, na Kupu Koraća.

ZVEZDA: Dangubić 5, Davidovac 10, Lazić 1, Dobrić 8 (2/3 za tri), Feldin 14 (4/4 za tri), Janković 11, Ročesti 2, Omić 14, Lesor 13, Enis 8 (7 as) , Jovanović 2, Bjelica 9.

ZADAR: Nouls 10, Bašić 6, Vladović 8, Ivanov 4, Jelenković, Krajina 16 (6 as) Vuković 6, Brzoja 8, Erslan, Božić 9.

Olimpija - Partizan 89:87 (77:77)

TABELA: Zvezda 17-3, Budućnost 16-4, Cedevita 15-5, Mornar 12-8, Partizan 10-10, Zadar 9-11, FMP 9-11, Olimpija 8-12, Mega 7-13, Igokea 7-13, Cibona 7-13, MZT 3-17.

- kraj utakmice, pobeda Zvezde 97:66 -

40' Dobrić ne uspeva da pogodi trojku za treću uzastopnu "stotku" crveno-belih.

39' 97:66 Jovanović postaje 12. igrač Zvezde koji se večeras "upisao". Pogodio je sada uz faul, pa nije iskoristio slobodno bacanje.

38' 95:66 I jedan i drugi trener odmaraju igrače od kada je postalo jasno kako će se ovaj meč završiti. Enis dva minuta pre kraja pogađa još jednu trojku, dok crveno-beli i dalje ne popuštaju u odbrani.

36' 92:64 Zadar opet u zonskoj postavci odbrane, a Dobrić ponovo pogađa trojku. U sledećem napadu još jednu pogađa i Enis, a potom i Davidovac.

35' 83:62 Davidovac, pa Janković ubacuju uzastopne trojke, a Krajina ne dozvoljava da se razlika dodatno poveća. Alimpijević je pozvao tajm-aut.

34' 77:58 Lesor odlazi na zasluženi odmor uz aplauze publike. U prošlom napadu pokušao je još jednom da snažno zakuca, nakon što je preveo loptu na polovinu Zadra. Lovre Bašić pogodio je na drugoj strani trojku uz faul.

33' 77:54 Alej-up Enis - Lesor. Najlepši poen i potez utakmice. Zvezda je poenima iz brzih napada razbila Zadar u ovoj utakmici.

31' 75:54 Luka Božić uzastopnim pogocima "otvara" poslednju četvrtinu.

- kraj treće četvrtine -

30' 75:50 Davidovac podiže razliku na "plus 24", a Vuković odgovara polaganjem. U pretposlednjem napadu ovog kvartala, i Bjelica je pogodio trojku.

27' 70:48 Bjelica je u dobroj seriji asistencija i pogodaka, a Feldin potom nalazi Omića, koji još jednom zakucava. Aramis Naglić pozvao je tajm-aut i održao oštar govor svojim igračima.

26' 64:46 Akcija Ročesti - Bjelica - Omić, za snažno zakucavanje Zvezdinog centra u opuštenoj atmosferi "Pionira".

25' 62:42 Janković beži Zadranima i zakucava, a Feldin u sledećem napadu pogađa i četvrtu trojku, sa više od osam metara.

24' 57:40 Feldin uz korak unazad postiže i treću trojku, za maksimalnih "plus 17". Aramis Naglis traži tajm-aut.

22' 52:38 Džejms Feldin postiže svoju drugu troju, a Zvezdinu četvrtu, za miran početak drugog dela utakmice.

- poluvreme, Zvezda - Zadar 47:36 -

20' 45:36 Zadar je opet pokrenuo napad i poenima Kristijana Krajne (10 p, 6 as) vratio razliku na "minus 9". Gosti igraju zonsku odbranu u ovim trenucima.

18' 44:29 Tri vezana zakucavanja Zvezde (Enis, Bjelica, pa Lesor).

17' 42:27 Zakucavanje Bjelice, za (bar privremeni) kraj serije lakih poena domaćina. Aramis Nagliss reaguje tajm-autom.

16' 38:27 Zapažen nastup Matijasa Lesora. Sa linije penala postigao je svoj osmi poen.

12' 29:19 Omić postavlja najveće dosadašnje vođstvo Zvezde (26:19), a Dobrić potom pogađa svoj prvi šut za tri poena, za prvi dvocifreni plus.

Zvezdin kapiten u istoriji!

- kraj prve četvrtine -

10' 22:19 Nekoliko dobrih poteza Lesora uveli su Zvezdu u dobar napadački ritam. Dangubić je praktično uz zvuk sirene postigao trojku, za prednost domaćina na prvoj pauzi.

7' 12:14 Ročesti posle tajm-auta nalazi ritam i pogađa iz ćoška, ali Krajina kažnjava lošu reakciju Zvezdine odbrane.

5' 4:10 Poluhorog Kristijana Krajine, za definitivno bolji početak Zadrana.

3' 4:8 Jakov Vladović igra tek četvrti put ove sezone i pogađa trojku za "plus 4" gostiju. Za to vreme, Ročesti je počeo utakmicu promašajima.

2' 4:5 Lesor realizuje napad Zvezde, a Božić na drugoj strani ne uspeva da pogodi uz faul.

1' 2:3 Za početak - poeni Dangubića sa poludistance i trojka Prestona Noulsa na isteku napada gostiju.

ZVEZDA: Ročesti, Lazić, Dangubić, Bjelica, Lesor.
ZADAR: Nouls, Vladović, Božić, Ivanov, Krajina

- Pre utakmice, svečanost na centru terena, gde je Nebojša Čović dao cveće Branku Laziću, povodom njegovog rekordnog 430. nastupa za Zvezdu. Pionir mu je zapevao "Jedan je Branko kapiten", dok je iskusni bek uz cveće dobio i tortu od marketinga.

Crvena zvezda mts (16-3) - Zadar (9-10).

Ekipa Dušana Alimpijevića na tri pobede je od osvajanja prvog mesta ABA lige, a prvi od preostala tri koraka ka tom rezultatu pokušaće da napravi ovog ponedeljka.

U hali "Aleksandar Nikolić", crveno-beli će od 18 časova igrati protiv sedmoplasiranog tima na tabeli, koji je poslednji put savladao ekipu sa Malog Kalemegdana još 2012. godine.

Ova utakmica biće upamćena među domaćima i po jubileju Branka Lazića, koji će postati igrač sa najviše nastupa u istoriji Crvene zvezde.