Razlika između Krajinovića i Dimitrova - minimalna

Srbin i Bugarin igrali su egal meč u Roterdamu, osim u trenucima kada se lomio prvi i drugi set. Tu se videla razlika između 5. i 38. tenisera sveta.

(2) Grigor Dimitrov i Filip Krajinović, finalisti poslednja dva Masters turnira iz prošle sezone, bili su u svemu izjednačeni danas pod svodovima dvorane u Roterdamu.

Osim, kada su se "lomili" setovi. U tim trenucima videla se ta mala razlika između 5. i 38. pozicije na ATP listi.

Dimitrov je vezao dva poena na Krajinovićeve servise pri rezultatu 4:5 u taj-brejku prvog seta, a onda na 5:5 u drugom stigao do tri vezane brejk lopte, iskoristio treću i potvrdio brejk/pobedu u narednom servis gemu - 7:6 (7:4), 7:5.

Taj brejk bugarskog tenisera iz 11. gema drugog seta bio je ujedno i jedini koji se dogodio danas u meču 2. runde turnira koji je "avanzovao" u Seriju 500. Osvajač poslednjeg ATP finala sezone, Dimitrov, namučio se i u 1. kolu u duelu sa Juičijem Sugitom kojeg je savladao rezultatom 6:4, 7:6 (7:5), a naredni rival drugog nosioca biće Andrej Rubljov.

Krajinoviću je ovo bio tek treći nastup od oktobarskog pohoda do finala Mastersa u Parizu, i to iz kvalifikacija. On je doživeo poraz u 1. kolu ATP turnira u Dohi, prve nedelje januara, kada ga je savladao nemački tenseri Peter Gojovčik, posle čega je morao da preskoči Australijan open kako bi zalečio lakšu povredu Ahilove tetive.

Dan ranije, ubedljivim porazom u meču sa (6) Tomašom Berdihom, takmičenje je u osmini finala završio i Viktor Troicki - 1:6, 2:6.

Vratio se na teren prekjuče pobedom nad 168. teniserom sveta, Kanađaninom Felisom Ože-Alesimom 6:2, 3:6, 7:5, ali je danas bio "stegnut" u trenucima kada su se igrali najvažniji poeni. Krajinović je pri rezultatu 2:2 u prvom setu imao četiri brejk šanse i nije ih iskoristio, posle čega je nastavio sa sigurnom igrom sve dok rival nije sigao na dva poena od vođstva 0:1.

Takav gubitak seta malo je uzdrmao našeg asa, koji se sa prvom brejk opasnošću od starta meča susreo u prvom gemu drugog seta, ali je tada pronašao servis koji mu je doneo "djus" i kasnije vođstvo od 1:0. Do 5:5 nijedan teniser nije bio ni blizu brejk lopti, a onda je brzopletim greškama Krajinović poklonio rivalu tri vezane brejk lopte, spasao dve, ali ne i treću.

U narednom gemu osvojio je poen, tako da je morao i četvrti put da čestita Dimitrovu koji ga je pre Roterdama pobeđivao 2015. u Akapulku i Stokholmu, a 2016. u Monte Karlu.

Pobedniku Roterdama, pored 500 ATP bodova, pripašće i 371.620 evra, dok će finalista sakupiti 300 poena i 182.185 evra.