KUP BIH: Igokea odbranila trofej!

Košarkaši Igokee ubjedljivom pobjedom 94:76 nad Kaknjem četvrti put zaredom osvojili Kup BiH.

Dvadeset minuta trajala je neizvjesnost u finalu Kupa BiH između Kaknja i Igokee, a onda je aktualni osvajač pokazao da ne želi da preda trofej.

Odličnom igrom u drugom poluvremenu Igokea je stigla do pobjede 94:76 i šestog trofeja Kupa BiH u svojoj istoriji.

Najzaslužniji za trijumf igokee bili su Rikić sa 18 poena, dok su Jevtović, Ljubičić i Ponjavić postigli po 16 poena.

U ekipi Kaknja najefikasniji su bili Božović sa 24 i Talić sa 16 postignutih poena

TOK MEČA:

Nošeni podrškom domaće publike košarkaši Kaknja su za dvije i po minute poveli 7:0, ali je uslijedila reakcija ekipe Dragana Bajića, koji, interesantno, nije tražio tajm-aut.

Ponjavić je trojkom preokrenuo na 8:7, da bi Igokea do isteka pete minute povela i 11:7.

Gosti su napravili malu razliku, ali je Maksimović trojkom smanjio na 17:16, da bi prve četvrtina bila završena rezultatom 19:18.

Početkom druge četvrine Igokea serijom 6:0 stiže do 15:18, a onda je stala.

Na drugoj strani pogađali su Mirković, Maksimović, a onda je Talić pogodio trojku i Kakanj je serijom 9;0 preokrenuo na 27:25.

Gajić je uspio da ukrade jednu loptu i iznudi nesportski faul, ali je promašio oba bacanja, pa je Igokea tek u narednom napadu izjednačila na 27:27.

Novu seriju Kaknja 6:0 prekinio je Radivojević trojkom za 33:30, a do kraja poluvremena razlika je iznosila jedan posjed, da bi Artis izjednačio na 39:39.

U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika na terenu i dominacija Igokee.

Ekipa Dragana Bajića napravila je domah seriju 11:0, a košarkaši Kaknja tek nakon pet minuta postigli su prve poene.

„Igosi“ su vrlo brzo došli na dvocifrenu prednost, a kada je Šibalić pogodio trojku za 62:48 bio je to znak za alarm domaćih i trener Josip Pandža zvao je tajm aut.

Kratko opuštanje Igokee iskoristio je Kakanj i predvođen rapoloženim Talićem i upravo njegovom trojkom stigao je do serije 9:0 i nakratko vratio neizvjesnost.

Ona međutim nije dugo trajala, u završnici utakmice prednost igokee rasla je i do „plus 23“, da bi na kraju poenima sa slobodnih bacanja Kakanj smanjio na konačnih 94:76.