Zvezda preko FMP u novom finalu

Crveno-bijeli i uz raspodjelu minutaže rutinski pobijedili svoj razvojni tim. Stefan Lazarević već u prvom minutu povrijedio koljeno.

KRK: Zvezda - FMP 98:82 Izvor: MONDO/Mirjana Šegan

Crvena zvezda se bez problema plasirala u finale Kupa Radivoja Koraća i u nedjelju od 21.00 će braniti "Žućkovu ljevicu" protiv Partizana ili Mege.

U meču koji će ostati upamćen i po ozbiljnoj povredi koljena Stefana Lazarevića, crveno-bijeli su 17. put zaredom, počev od sezone 2014/15, izašli kao pobjednici iz duela sa FMP - 98:82 (27:28, 24:16, 22:17, 25:21)!

Izabranici Dušana Alimpijevića u četvrtfinalu su na jedvite jade izbjegli eliminaciju od čačanskog Borca (85:79 posle produžetka), nakon čega su obećali da će u nastavku turnira u Nišu imati znatno ozbiljniji pristup.

U prvoj četvrtini ih je namučio raspoloženi Filip Čović, ali onda je Dilan Enis zaigrao kao u transu, do 18. minuta je pogodio svih šest šuteva za tri poena, što je Zvezdu odvelo na "plus 13" (48:35, 51:38) i nagovijestilo kakav će biti konačan ishod.

Prošle godine su se u polufinalu sastali isti protivnici, a crveno-bijeli su pobijedili rezultatom 76:60.

Posle mesec dana pauze, u timu Zvezde je Pero Antić, a nema Stefana Jankovića, koji se još oporavlja od virusa.

Drugi polufinalni par čine Partizan i Mega (21.00).

ČETVRTA ČETVRTINA

40' Trojka Kešelja za kraj - 98:82!

38' Razigrao se i Omić, koji je šest od svojih osam poena postigao od 35. minuta - 90:74.

36' Feldin pronalazi Lazića potpuno samog u uglu, kapiten pogađa svoju drugu trojku - 86:73.

34' Feldin i Kešelj trojkama vraćaju dvocifrenu razliku - 81:70.

33' Posle nesportske lične Kešelja, Simanić postiže dva bacanja, pa trojku - 75:68! Omić promašuje, Nenadić pogađa i smanjuje na samo 75:70! Pravo niotkuda, serija "pantera" 9:0.

31' Zakucavanje Omića - 75:61.

TREĆA ČETVRTINA

30' Treća deonica završena je rezultatom 73:61. Trebalo bi da se desi veliko čudo pa da Zvezdina pobeda dođe u pitanje.

27' Razlika se sve vreme vrti oko 10 poena. Odžo je smanjio na 65:55.

23' Prodor i zakucavanje Bjelice - 59:48.

DRUGA ČETVRTINA

- Strelci: Enis 20 (trojke 6/7), Lazić 10, Ročesti 8, Lesor 8, Bjelica 5 - Čović 19, Apić 10, Simanić 7, Nenadić 4, Radanov 2, Odžo 2. Zvezda je dala 10 trojki iz 17 šuteva.

- FMP u poslednja dva minuta pravi seriju 6:0, uz koš raspoloženog Čovića na kraju poluvremena - 51:44!

18' Kanađanin sipa li sipa... 6/6! Zvezda vodi 51:38.

17' Enis 5/5 za tri poena - 48:35! On i Čović dali su po 17 poena.

16' Čović preko Kešelja - 40:35! Kapiten FMP dao je četiri trojke iz pet pokušaja. Enis, za promenu, poentira iz prodora... a onda i on postiže četvrtu trojku - 45:35!

14' FMP je prekinuo seriju prodorom Nenadića (32:30), ali onda Enis postiže još dve trojke - 38:30! Zvezda odlično šutira van linije 6,75 metara - 7/10.

- Zvezda u seriji 8:0, vodi 32:28. Posle trojke Enisa, pet poena "vezao" je Lazić, iako je između dva napada dobio jak udarac u stomak.

PRVA ČETVRTINA

- Enis trojkom postavlja konačan rezultat prve deonice - 27:28. I jedni i drugi šutiraju trojke 4/6. Najbolji strelci: Ročesti 8, Lesor 8 - Čović 14, Apić 6.

10' Preokret! Crveno-beli nisu iskoristili tri napada zaredom (dva promašaja i jedna izgubljena lopta), a FMP poentirao u četiri napada i serijom od 9:0 došao u vođstvo - 23:27! Sjajni Čović ima ukupno 14 poena, od toga tri trojke.

6' Zvezda je serijom 7:0 preokrenula na 18:13, a Čović svojom drugom trojkom smanjio na 18:16.

4' Tri trojke Zvezde, dve FMP, bez promašaja! Već osam poena Čovića, rezultat nerešen - 11:11.

1' Posle samo 57 sekundi utakmice, neprijatna scena. Krilni igrač "pantera" Stefan Lazarević povredio je koleno igrajući odbranu na Nemanji Dangubiću. Posle kraće pauze, saigrači su ga izneli sa terena.

Izvor: MONDO/Mirjana Šegan