Odlična Voša na debiju Stolice

Fudbaleri Vojvodine pobjedom protiv Voždovca počeli drugi dio sezone i eru pod vođstvom Ilije Stolice. Čukarički siguran protiv Mačve, Rad i Radnik podijelili bodove.

Superliga - Vojvodina - Voždovac 2-0 Izvor: MN PRESS

Ilija Stolica preuzeo je Vojvodinu na kraju prvog dijela sezone i tom prilikom obećao je da će sve učiniti da od Novosađana napravi tim spreman da "vječitim" beogradskim rivalima pomrsi račune u budućnosti.

Tražio je samo strpljenje od navijača i podršku od uprave.

Mladi stručnjak prešao je na klupu Novosađana iz Voždovca, ekipom koja mu se prva našla na putu.
Meč Vojvodine i "zmajeva" proglašen je i derbijem 23. kola, a više uspjeha na "Karađorđu" imali su domaćini.

Vojvodina je pobijedila 2:0 (0:0), golovima Lazara Zličića u 50. i Vinsenta Ezea u 71. minutu.

Poslije prvog dijela u kojem nije bilo golova, "lale" su načele Beograđane poslije pet minuta igre, a strijelac je bio Zličić.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 71. minutu poslije velike greške odbrane "zmajeva". Knežević je odigrao do Nebojše Gavrića, koji se nalazio na 16 metara od gola. Loš prijem nije iskoristio Zličić, Knežević je izašao kao pobjednik iz mat situacije, ali se lopta odbila do Vinsenta Ezea, čiji je posao bio da je proslijedi u nebranjeni dio mreže.

Fudbaler iz Nigera je na početku godine stigao iz Metalca i odnah se novosadaskoj publici predstavio golom.

Zadovoljni vođstvom Novosađani su se opustili u finišu meča, a gosti propustili tri odlične prilike da smanje prednost i kraj utakmice učine uzbudljivim.

Ovim trijumfom Vojvodina i Voždovac su izjednačeni na sedmom mjestu sa po 36 bodova.

Čukarički se probio na treće mjesto poslije rutinske pobjede protiv Mačve - 2:0. Rad je ostao na začelju, ali ima isto bodova kao i Javor - 15. "Građevinari" su vodili protiv Radnika posle 45 minuta, međutim ekipa iz Surdulice je u drugom dijelu meča uspjela da izjednači.