Šalkeu prijali pokloni Hofenhajma

Tim iz Gelzenkirhena iskoristio greške gostujućih defanzivaca i slavio u 23. kolu Bundeslige.

Bh. reprezentativac Ermin Bičakčić i saigrači iz odbrane Hofenhajma imali su očajno veče, a niz grešaka gostujućih defanzivaca u prvom poluvremenu olakšao je posao fudbalerima Šalkea, koji je u duelu 23. kola Bundeslige stigli do pobjede 2:1 (2:0).

Već nakon nepunih pola sata igre bilo je jasno da će bodovi ostati u Gelzenkirhenu.

POVREDA SUDIJE

Pomoćni sudija Robert Šreder povrijedio se početkom drugog poluvremena, prekid je potrajao skoro pet minuta, nakon čega je njegovo mjesto morao da zauzme četvrti arbitar Gvido Kleve.

U 11. minutu Tilo Kerer svojim prvim ovosezonskim golom doveo je Šalke u vođstvo, da bi nakon katastrofalne reakcije kapitena gostiju Kevina Fogta, koji je bukvalno poklonio loptu rivalu, Brel Embolo u 28. minutu povisio na, činilo se tada, nedostižnih 2:0.

Izveđu dva pogotka, domaćin je postigao još jedan, ali je isti opravdano poništen zbog ofsajda u kojem se našao Švajcarac Embolo.

Gosti su se probudili u nastavku.

Tračak nade Hofenhajmu vratio je Andrej Kramarić, koji se sjajno snašao i glavom prepolovio prednost domaćih desetak minuta prije kraja sureta. Hrvat je nastavio seriju dobrih izdanja, jer je na posljednja tri meča postigao četiri pogotka.

Ipak, kada se očekivala potpuna ofanziva Hofenhajma, domaći igrači uspjeli su odbiti sve napade rivala i sačuvati gol prednosti.