Borac razmontiran u Bijeljini

Fudbaleri Radnika sa ubjedljivih 3:0 savladali banjalučki Borac i stigli do šestog mjesta na tabeli.

Premijer liga BiH 19. kolo Radnik - Borac 3-0 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Bijeljinski Radnik razmontirao je Borac na otvaranju proljećnog dijela sezone u Premijer ligi BiH i zadao mu težak udarac u borbi za Ligu 6.

Ekipa Mladena Žižovića pobjedom 3:0 revanširala se Borcu za poraz u prvom dijelu sezone, a mnogo važnije od toga, izbila na poziciju šest na tabeli, koja vodi u Ligu za prvaka.

Radnik je u potpunosti nadigrao Borac, rano postigao dva pogotka i kontrolisao veći dio utakmice, dozvolivši Banjalučanima tek nekoliko poluprilika u drugom poluvremenu.

Duel 19. kola premijer lige BiH počeo je odlično za Radnik i nakon samo 17 minuta igre na semaforu je stajalo 2:0.

Prvi gol postigao je Beširević poslije dobre akcije Pece i Đurića i nagovijestio ishod meča.

Samo dvije minute kasnije Hadžić je kaznio usporenu i vjerovatno jo šokiranu odbranu Borca. Nakon solo akcije u šesnaestercu pokušao je da ubaci, a kada mu se lopta od bloka vratila u noge šutirao je praktično iz mrtvog ugla i matirao Savatovića za 2:0.

Radnik jhe bio mnogo opasniji u prvom poluvremenu, a najbolja prilika Borca bio je slobodnjak Radulovića, ali se istakao golman Lučić.

Nakon nekoliko opasnih prodora Radnika po lijevom boku Borac je preuzeo inicijativu, ali nije uspjevao da izvrši potpuni pritisak i potisne domaće u svoj šesnaesterac.

Najbliži golu Borac je bio u 70. minutu kada je Karić pogodio stativu.

Borac je do kraja napadao, Radnik je čuvao rezultat, a to je ostavilo prostora za brze kontranapade.

Upravo jedan takav sjevnuo je tri minute prije kraja, a mladi rezervista Bradonjić pogotkom za 3:0 stavio je tačku na i.

/Šišić 35/

TABELA: Željezničar 44, Zrinjski 43, Sarajevo (-1) 35, Široki Brijeg (-1) 35, Krupa 31, Radnik 27, Mladost 25, Borac 24, Sloboda 19, GOŠK 17, Čelik 13, Vitez 7.

TOK MEČA:

90+1' Savatović dobro reaguje i sprečava novi pogodak Radnika

87' GOOOOL! Radnik vodi 3:0! Sjevnula je kontra Radnika, a rezervista Bradonjić pratio je akciju i sa pet-šest metara poslao loptu u mrežu

82' Danilović je šutirao sa dvadesetak metara, ali daleko iznad gola

78' Prilika za Borac, ali prejako ubacivanje Zekanovića za Ilića

75' Mijenja i Janković. Ilić ulazi umjesto Dujakovića

72' Izmjena u ekipi Radnika, Glišić mijenja Hadžića

70' STATIVA! Mahir Karić odlično šutira sa 20 metara, ali je stativa spasila Radnik

Sušić mijenja Vasića u ekipi Radnika

65' Centaršut Dujakovića završava u rukama Lučića

57' Opasan napad Borca, ali je odbrana Radnika nekako otkolonila opasnost u svom šesnaestercu

Radnik opasniji i u nastavku, uglavnom napada po lijevoj strani

47' Velika prilika za Radnik. Srećković je probio po lijevom krilu i ubacio za Hadžića, ali je on zakasnio za korak, dva

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Na startu izmjena u ekipi Borca - umjesto Mahovića ušao je Čudić

Kraj prvog poluvremena u Bijeljini

43' Hadžić  je dobio poklon loptu od odbrane Borca, ali je loše šutirao sa nekih 25 metara

35' Danilović je pao u protivničkom šesnaestercu, ali nije bilo jedanaesterca. Sudija Vladimir Bjelica pokazao je fudbaleru Borca žuti karton zbog simuliranja

33' Đurić je odlično namjestio šansu za Hadžića, ali njegov šut krajnjim naporom brani Savatović

28' Odličan pokušaj Radulovića iz slobodnog udarca sa nekih 30-ak metara, ali ostaje 2:0. Golman Lučić dobro je reagovao i loptu koja je išla pod prečku odbio u korner. U nastavku faul nad čuvarom mreže Radnika.

22' Pokušao je Dujaković glavom poslije centaršuta s desne strane, ali loše je zahvatio loptu i bio je to lak posao za Lučića

19' Novi prodor Radnika po lijevoj strani, Puzigaća u posljednji trenutak izbacuje u korner. U nastavku umalo novi pogodak.

17' GOOOOL! Radnik je povisio na 2:0. Irfan Hadžić je probio po lijevoj strani i ušao u šesnaesterac, a nakon što je njegov pas blokiran lopta mu se vratila i praktično iz mrtvog ugla matirao je Savatovića.

10' GOOOOL! Radnik vodi 1:0. Peco je probio po desnoj strani i ubacio, a Đurić proslijedio za Beširevića koji postiže gol za vođstvo Radnika

8' odlična lopta iza odbrane Borca ali golman Savatović spašava u zadnji čas

5' Demir Peco isprobao je šut iz daljine, ali nema problema za golmana Radnika