ŠOK na Ostrvu: Vil Grig "zapalio" Mančester siti!

Istorijska pobeda i žurka na stadionu trećeligaša!

Pesma "Will Grigg's on fire!", koja je bila hit Evropskog prvenstva 2016, ponovo odjekuje Viganom i Engleskom!

Opevani napadač iz Severne Irske, centarfor trećeligaša, postigao je u ponedeljak jedini gol, za istorijsku pobedu svog tima protiv budućeg šampiona Premijer lige.

VIGAN - MANČESTER SITI 1:0 (0:0)

Napadač koji na EP u Francuskoj nije odigrao ni minut, ali je baš zbog pesme ipak bio jedna od najvećih zvezda turnira, savladao je Klaudija Brava udarcem u 79. minutu i eliminisao "građane" iz FA Kupa.

Vil Grig je tako svojim sedmim golom u FA kupu (a već 16. u sezoni!) stvorio najveće iznenađenje ove sezone u Engleskoj.

Ništa manje od takvog igrača nije se ni očekivalo!

Osim poznatog špica, ponovo se istakla i odbrana Vigana, koja je ove sezone primila najmanje golova u engleskom fudbalu. Samo 18!

Poslušajte verziju pesme koja ove noći neće stati u gradu najlepše FA kup priče ove sezone:

.
Izvor: YouTube/krimola

Favorit iz Mančestera nastupio je u jakom sastavu, sa starterima kao što su Aguero, Bernardo Silva, Fernardinjo, Ilkaj Gundogan, David Silva, Džon Stouns... Ipak u duelu sa čvrstim domaćinom to nije bilo dovoljno da Gvardiolin tim opravda ulogu ogromnog favorita.

Otežavajući faktor za goste bilo je i isključenje Fabijana Delfa u nadoknadi prvog poluvremena, ali je lider Premijer lige i pored toga uputio više od 20 šuteva ka golu. Ispostavilo se - nedovoljnih.

Vigan se tako plasirao u četvrtfinale FA Kupa, u kojem će 17. marta igrati protiv Sautemptona. Ostale parove čine Lester - Čelsi, Junajted - Brajton i Šefild/Svonsi - Ročdejl - Totenhem.

Interesantno je da je Vigan jedini trofej najprestižnijeg nacionalnog kupa osvojio 2013 godine, baš pobedom 1:0 protiv Mančester sitija.