LE: "Petarda" u Rimu, Napoli ispao, Bane "slavio"

Lacio uz het-trik Ćire Imobilea prošao dalje. Napoliju pirova pobjeda u Lajpcigu. Lion slavio u Španiji. Zenit siguran protiv Seltika...

U devet odigranih revanš utakmica šesnaestine finala Lige Evrope pogodaka nije bilo samo u Kijevu.

Počinjemo u Italiji...

Lacio je u Bukureštu primio gol u 15. minutu, imao inicijativu do kraja susreta, napravio nekoliko odličnih prilika, ali je rumunski "zid" izdržao i u Rim došao sa jednim golom viška.

Ipak, čini se bez "zida".

Ćiro Imobile je u 5. minutu izašao "oči u oči" sa golmanom i poslao loptu preko gola, ali "Capocanoniere" Serije A nije bio tako milostiv samo minutu kasnije kada je "poravnao" rezultat. Lacio je kao i u prvom susretu, napadao u valovima, češće promašivao ali ipak, za razliku od prvog meča, pogađao. Do odlaska na odmor gol je postigao štoper Bastos, a Imobile je dodao još jedan.

Svaku dilemu je u drugom poluvremenu otklonio Felipe Anderson milimetarski preciznim udarcem sa 20 metara, a "petardu" i het-trik je kompletirao Ćiro Imobile u 67. minutu.

Počasni gol za Rumune je postigao Gnoere, koji je bio strijelac i u prvom meču, za konačnih: Lacio - Steaua 5:1.

Napolitanci su u prvom meču igrali sa kombinovanim sastavom i time jasno dali do znanja da je njihov primarni cilj Skudeto, pa je "šareni" sastav RB Lajpcig sa lakoćom savladao 3:1.

U ovoj utakmici to nije bio slučaj, naprotiv.

Tim Mauricia Sarija je na "Red Bul Areni" slavio golovima Pjotra Zjelinskog i Lorenca Insinjea, ali Lajpcig zbog tri postignuta gola u gostima ide dalje.

Na "prijatnih" -14 stepeni u Sankt Peterburgu Zenit je u vođstvo na svoj rođendan doveo Branislav Ivanović u 8. minutu nakon što je bio najviši poslije kornera Leandra Paredesa, da bi drugi gol i "prednost" donio Daler Kuzjajev koji je raketom sa 30 metara probušio Dorusa de Vrija.

Kapiten reprezentacije Srbije je asistirao za treći gol koji je postigao Aleksandar Kokorin za konačnih: Zenit - Seltik 3:0.

Atletiko je na "Vanda Metropolitano" došao sa prednošću od tri gola razlike iz prvog susreta pa je revanš bio samo puka formalnost. Ipak, "jorgandžije" su navijače obradovale već u 7. minutu kada je pomalo zaboravljeni Kevin Gamerio sjajnim udarcem sa 25 metara postavio konačni rezultat.

Andrija Pavlović je odigrao svih 90 minuta za Kopenhagen.

Sporting je u Lisabonu poveo u 3. minutu kada je pogodio Bas Dost, da bi Astana izjednačila u 37. preko Marina Tomasova.

Prednost ekipi Žuana Žesusa vratio je Bruno Fernandeš golovima u 53. i 63. minutu, a prvi je bio zaista spektakularan!

Kazahstanci su do kraja meča poravnali rezultat preko Tvumasija i Šomka, ali Sporting ide dalje. Za Astanu su nastupili srpski internacionalci Đorđe Despotović i Nenad Erić.

Finale Lige Evrope ove sezone se igra na "Grupama Stadionu" u Lionu, a Olimpik je zadržao šanse da se u njemu nađe pošto je na "El Madrigalu" slavio sa 1:0 golom Lasine Traorea.

Dinamo i AEK su u Kijevu, nakon 1:1 u Atini, odigrali bez pogodaka pa su prolaz u narednu rundu izborili Ukrajinci.

Ranije danas Lokomotiva je u Moskvi minimalnim rezultatom savladala Nicu i izborila prolaz dalje, dok je Crvena zvezda u srijedu kao gost eliminisana od CSKA.

/Dzagoev 45+1/

NAPOMENA: Imena klubova koji su izborili prolaz u osminu finala Lige Evrope su zatamnjena.