Niko kao Norvežani na snijegu i ledu

Novi rekord na Zimskim olimpijskim igrama...

Bronzana medalja koju je danas osvojila reprezentacija Norveške u ekipnom takmičenju u alpskom skijanju ukupno je 38. medalja za tu zemlju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Norvežani su tako postavili novi rekord po broju osvojenih odličja na jednim Igrama, odnosno prestigli su selekciju SAD koja je do sada držala rekord sa 37 medalja. Amerikanci su taj rekord postavili u Vankuveru 2010.

Takmičari iz Norveške su do sada u Pjongčangu osvojili 13 zlata, 14 srebrnih medalja i 11 bronzanih.

Prethodni najbolji rezultati Norveške bili su na Igrama u Lilehameru 1994. i Sočiju 2014. kada su se okitili sa 26 medalja.

LEDECKA ŠAMPIONKA I U SNOUBORDINGU

Čehinja Ester Ledecka osvojila je danas zlatnu medalju u paralalnom slalomu u snoubordingu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Ona je tako stigla do drugog zlata na Igrama u Južnoj Koreji, nakon iznenađujućeg trijumfa u superveleslalomu.

Ledecka je najsjajnije odličje u paralalnom slalomu u snoubordu osvojila sa 46 sekundi prednosti ispred Njemice Seline Jerg.

Još jedna Njemica, Ramona Terezija Hofmajster, okitila se bronzom.

Medalje su podijeljene i u muškoj konkurenciji kada je riječ o paralalnom slalomu u snoubordu. Zlato je pripalo Nevinu Galmariniju iz Švajcarske, Li Sangho iz Južne Koreje je osvojio srebro, dok se na treći stepenik pobjedničkog postolja popeo Slovenac Žan Košir.