Bogdan najbolji protiv Lejkersa, zapažen i Nurkić

Srpski košarkaši odigrali dobre role. Portland pobedio Finiks pogotkom 0,9 sekundi pre kraja meča

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su Sakramento na gostovanju (113:108) i prekinuli niz od tri poraza van kuće.

Lejkerse je predvodio Kentavijus Koldvel Poup sa 34 poena od kojih je postigao 17 u trećoj četvrtini. On je upisao osam od ukupno 17 "trojki" Lejkersa, a imao je i sedam skokova. Ajzea Tomas završio je duel sa 17 poena, a Brendon Ingram 13 poena, sedam skokova i osam asistencija.

Bogdan Bogdanović bio je najbolji igrač Sakramenta. Na parketu je proveo 30 minuta i postigao je 21 poen, uz šest skokova i četiri asistencije, dve izgubljene lopte, osvojenu i jednu blokadu.

Bogi "kidao" protiv Lejkersa
Izvor: Youtube /Sacramento Kings

Bogdanović je sjajnom igrom u finišu držao Kingse u “igri”, kada je 12 sekundi pre kraja ubacio trojku i smanjio rezultat na 107:109. Ipak, Lejkersi su uspeli preko Ajzeje Tomasa i Džoša Harta da stignu do 25. trijumfa ove sezone.

Kos Sakramenta (skor 18-41) Badi Hild postigao je takođe 21 poen, a Vili Kouli Stajn 18 poena i 15 skokova.

Golden Stejt je pobedio Oklahomu rezultatom 112:80. Kevin Durent predvodio je aktuelne šampione sa 28 poena, a Stefen Kari postigao je 21 poen, devet skokova, šest asistencija, uz tri ukradene lopte.

Prvi put u poslednjih pet utakmica Oklahoma nije uspela da postigne 100 poena. Tander je 14 puta u poslednjih 16 utakmica išao preko "stotke".

Najefikasniji je bio Rasel Vestbruk sa 15 poena, 12 skokova i sedam asistencija, dok su po 14 poena postigli Karmelo Entoni i Stiven Adams.

Minesota je pobedila Čikago (122:104), uz zapaženu rolu Nemanje Bjelice koji je bio strater na tom meču.

Ekipu su do pobede predvodili Džef Tig sa 25 poena, Endru Vigins sa 23 poena i Karl Entoni Tauns sa 22 poena i 13 skokova, što je bio njegov 53. "dabl dabl" u sezoni. Džamal Kroford dodao je 19 poena, uključujući i tri "trojke" u seriji 16:2, kojom je Minesota počela četvrtu četvrtinu.

Bjelica je igrao nepunih 33 minuta, postigao je osam poena, uz sedam skokova i četiri asistencije za Minesotu.

U ekipi Čikaga Zek Levin bio je najefikasniji sa 21 poenom, šest skokova i sedam asistencija.

Najuzbudljiviji meč odigran je u Finiksu gde je Portland savladao Sanse uz poslednji zvuk sirene – 106 :104. Trijumf Blejzersima doneo je Demjan Lilard pogotkom 0,9 sekundi pre kraja utakmice. Lilard je meč završio sa 40 poena.

Jusuf Nurkić je imao "dabl-dabl" učinak sa 14 poena i 13 skokova, a na to je još dodao dve blokade, jednu ukradenu loptu i dve asistencije.

U ekipi Finiksa, koja je izgubila 14. put u poslednjih 15 utakmica, najefikasniji je bio Devin Buker sa 30 poena.