Dan Žozea Murinja: Junajted - Čelsi 2:1!

Menadžer Mančester junajteda ponovo se pobednički smeje. Njegov tim je savladao velikog rivala, a on je nadmudrio Antonija Kontea.

Dan i pobeda za koju se Žoze Murinjo posebno spremao!

U velikom derbiju Premijer lige, Mančester junajted pobedio je Čelsi na Old Trafordu i vratio se na drugo mesto tabele.

Utakmica u kojoj je posebna pažnja bila usmerena ka posvađanim menadžerima, Murinju i Antoniju Konteu, viđena su tri gola i jedan od najvrednijih trijumfa "đavola" ove sezone.

JUNAJTED - ČELSI 2:1 (1:1)

Iako su gosti iz Londona prvi pogodili, udarcem Vilijana u 32. minutu, Romelu Lukaku je pre odmora postigao prvi gol ove sezone protiv nekog od OSAM timova iz gornjeg dela tabele.

Belgijanac je tako napravio uvod u svoju dobru partiju, zaokruženu asistencijom za Džesija Lingarda u 75. minutu za konačnih 2:1.

U Čelsiju će verovatno biti ljuti i na sudiju Martina Etkinsona, jer je na znak pomoćnika poništio gol Alvara Morate zbog ofsajda, iako je usporeni snimak nagovestio da je ipak bio u liniji sa Lindelofom.

Nemanja Matić odigrao je za domaće ceo meč, u kojem je njegov tim opet postao prvi pratilac budućeg šampiona, Mančester sitija. Iako je trka za titulu odavno završena i iako je razlika između gradskih rivala čak 13 bodova, mesto "prvog iza najboljeg" daće Murinjovoj ekipi mir pred nastavak sezone, u kojem ih već za dva kola očekuje još jedan veliki derbi - protiv Liverpula.

Sa druge strane, Čelsi je ostao na petom mestu tabele, sa dva boda manje od četvrtoplasiranog Totenhema.

Da li je Konte i ovim neuspehom ostao bez šanse da se zadrži na klupi i tokom leta?