Brukanju nema kraja: I Brajton pobijedio Arsenal!

Hjutonov tim postigao je jedan gol i zabilježio šest poraza protiv "velikih" ove sezone, a onda je došao Arsenal...

Ekipa koja je od promocije u Premijer ligu postigla samo gol i doživjela svih šest poraza u dosadašnjim utakmicama sa "velikom šestorkom" engleskog fudbala…

...pobijedila je danas Arsenal!

Havariju sastava koji "vodi" nepokolebljivi menadžer, Arsen Venger, nastavio je skromni tim Krisa Hjutona:

Brajton - Arsenal 2:1 (2:1), za četvrti uzastopni poraz "tobdžija" u svim takmičenjima, odnosno četvrti uzastopni poraz na gostovanjima u Premijer ligi ujedno.

"Tobdžije" su pretrpile ukupno osam poraza u svim takmičenjima u 2018. godini.

Venger će poslije novog debakla spremati ekipu za gostovanje Milanu u četvrtak uveče u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope.

Brajton je poveo u 7. minutu golom Luisa Danka, nakon što Petr Čeh nije uspio u vazdušnom duelu da stigne prije do lopte od Šejna Dafija. Iskusni čuvar mreže krenuo je kroz gužvu na centaršut iz kornera sa lijeve strane, Dafi bio najviši u skoku i - malo od njegove glave, malo od ruku češkog golmana - lopta se odbila pravo na nogu Danka koji je spretno reagovao i doveo "galebove" u vođstvo.

Ono je duplirano već u 26. minutu, ovog puta poslije akcije iz igre kada je Paskal Gros sa lijevog krila pogodio u čelo Glena Mareja, a 34-godišnji ne baš hitri centarfor Brajtona glavom (između Lorana Košelnog i Škodrana Mustafija) pogodio mrežu šesti put u posljednjih šest nastupa!

Nadu gostima da bi u nastavku mogli bar da izjednače donio je Pjer Emerik Obamejang pogotkom u 43. minutu, svojim drugim od januarskog transfera iz Borusije Dortmund, ali za razliku od debija u crveno-bijelom dresu i "rapsodije" u meču sa starom mušterijom, Evertonom (5:1), ovog puta gol nije značio i osvajanje bodova.

Od pomenute "petarde" četi Sema Alardajsa koja je "pukla" samo dan po završetku prelaznog roka, Arsenal je sa Obamejangom u startnoj postavi doživeo četiri poraza u nizu.

Ekipa je pretrpila 10. poraz u prvenstvu, četvrti uzastopni, i šesta je na tabeli sa 45 bodova.

Lider Mančester siti ima 30 bodova više i utakmicu manje.

Venger je zabilježio pobedu u samo dvije od posljednjih devet utakmica, oba puta na "Emirejtsu" - 5:1 sa Evertonom i 3:1 sa Kristal Palasom. Sedmoplasirani Barnli, koji je u subotu pobijedio prvi put poslije dva mjeseca, nalazi se na samo pet bodova zaostatka za "tobdžijama".