Arsenal opet pobeđuje, ali pred praznim tribinama

Ne pamti se tako slaba poseta na "Emirejts" stadionu kao ove nedelje...

Fudbaleri Arsenala su proradili. Posle sjajne partije u Milanu i pobede 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope, "tobdžije" su pobedom 3:0 savladale Votford i prekinule niz od tri premijerligaška poraza.

Konačno dobru partiju izabranika Arsena Vengera u domaćem šampionatu, međutim, nije ispratilo mnogo gledalaca. Iako je klub zvanično saopštio da je poseta ove nedelje na stadionu "Emirejts" 59.131 - svega 736 praznih mesta - jasno je bilo da na tribinama nema ni polovine od pomenute cifre.

Loša poseta nije demotivisala igrače u crveno-belim dresovima, pošto su već u 8. minutu poveli, kada je Škodran Mustafi lepo reagovao glavom na centaršut Mesuta Ozila iz prekida.

Reprezentativcu Nemačke bila je to 50. asistencija u Premijer ligi, pa je postao igrač kojem je trebalo najmanje utakmica da stigne do tog lepog jubileja. Ozil je 50 dodavanja za pogodak upisao u 141. nastupu, čime je iza sebe ostavio nekadašnju zvezdu Mančester junajteda, Erika Kantonu, kojem su bile potrebne dve utakmice više.

Na 2:0 povisio je Pjer-Emerik Obamejang u 59. minutu, posle sjajnog dodavanja Henrika Mhitarijana u kontranapadu, a u 77. se Gabonac revanširao saigraču i ostavio mu loptu za precizan šut sa 15 metara, kojim je postavljeno konačnih 3:0.

Gosti su u 62. minutu imali veliku priliku da "zakuvaju" utakmicu i smanje zaostatak, ali Troj Dini nije iskoristio penal. Tačnije, Peter Čeh je odbranio njegov udarac sa bele tačke.