Poraz u derbiju, Borac sve dalje od prvog mjesta!

Mostarski Zrinjski slavio u derbiju 16. kola Premijer lige BiH i odnio bodove iz banjalučke dvorane "Borik" - 22:23 (10:12).

Rukomet RK Borac m:tel RK Zrinjski 22:23 Premijer liga BiH 16. kolo Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Rukometaši Borca m:tel imaće veoma težak zadatak da odbrane titulu u Premijer ligi BiH osvojenu prošle godine.

Tim Bojana Unčanina u derbiju 16. kola poražen je u "Boriku" od mostarskog Zrinjskog, koji je ovim trijumfom ostavio Banjalučane na 12 bodova zaostaka u odnosu na lidera Vogošću.

BORAC M:TEL - ZRINJSKI 22:23 (10:12)

Rukometaši Borca m:tel nametnuli su svoj ritam na početku susreta, poveli 7:4, ali su gosti boljom igrom i mini serijom stigli do izjednačenja 7:7, a onda u 22. minutu prvi put poveli 9:8.

Banjalučani su u tom periodu za deset minuta postigli samo jedan pogodak, Mostarci čak pet, pa je trener domaćih Bojan Unčanin morao da reaguje i zatraži tajm-aut.

Nakon dolaska s odmora, "plemići" su u dva navrata imali priliku da dođu do dva gola prednosti, ali neprecizan je bio Filip Vistorop. Ipak, već u sljedećem napadu brza kontra gostiju i vođstvo 10:8.

Briljirao je golman Zrinjskog Goran Anđelić, koji je u prvih 30 minuta zabilježio 10 odbrana, a u nastavku još pet.

Delić je zatim dodatno uvećao prednost Mostaraca na 11:8, nakon čega su Dejan Unčanin i Đorđe Ćelić sa dva brza pogotka primorali i goste da zatraže kratki predah.

Do isteka prvih 30 minuta još jedan pogodak Vistoropa, ukupno četiri njegova, pa se na odmor otišlo s rezultatom 10:12.

Pet minuta u nastavku trebalo je Banjalučanima da stignu do izjednačenja, kada je Goran Daničić u 35. minutu pogodio za 13:13.

Od tog trenutka uglavnom se igralo gol za gol. Obje ekipe zaigrale su dosta žustrije, viđeni su daleko jači dueli, a samim tim i više isključenja.

U 41. minutu Borac m:tel ponovo je poveo, 16:15, ali je Delić već u narednom napadu ponovo vratio rezultatski egal.

Period izjednačene igre potrajao je desetak minuta.

Mostarci su imali priliku sa sedmerca da povedu sa dva gola četiri minuta prije kraja, ali Delić nije uspio da realizuje kazneni udarac. Na drugoj strani Ljubišić je, u situaciji kada je Borac m:tel imao igrača manje, pogodio za 21:21.

Grgić je nedugo zatim u posljednjem minutu pogodio za 22:23, nakon čega su Banjalučani pokušali u posljednjem napadu doći bar do boda. Ipak, nisu uspjeli, pa su bodovi otišli u Mostar.

Borac je prvi meč između ovih rivala u Mostaru, riješio u svoju korist rezultatom 22:21, pa su se Mostarci u punoj mjeri večeras revanširali banjalučkom timu.

U narednom kolu "crveno-plave" očekuje još jedan derbi, meč sa liderom Vogošćom u gostima, koji bi mogao dati odgovor na pitanje ima li "Velikan iz Gospodske ulice" snage da se upusti u borbu za šampionsku titulu.