"Batsman" ukrao slavu Joviću

Kakva utakmica na "Vestfalenu".

Ajntraht je izjednačio u 75. minutu, pa ponovo u 91., ali za treće poravnanje nisu imali vremena.

U posljednjoj utakmici 26. kola Bundeslige Borusija je golom Mišija Batšuajija u 94. minutu savladala goste iz Frankfurta:

Borusija Dortmund - Ajntraht 3:2 (1:0).

Domaćini su meč otvorili furiozno i prilike ispred gola Ajntrahta su se nizale kao na traci.

Pokušavali su Marko Rojs, Andre Širle, Kristijan Pulišić, da bi na koncu odbrana Ajntrahta popustila u 12 minutu.

Pulišić je uputio centaršut na drugu stativu gdje je Marko Rus pokušao da počisti ispred Rojsa, i savladao vlastitog golmana.

To je bio sedmi gol za Dortmund u uvodnih 15 minuta meča ove sezone, po čemu su najbolji u Bundesligi.

Nakon vođstva, Borusija kao da je zaboravila da igra fudbal. Odlična, brza, poletna ekipa iz prvih 12 minuta je prosto nestala i do kraja prvog poluvremena nije ozbiljnije ugrozila gol gostiju. Jedina svjetla tačka kod domaćih do odlaska na odmor je bio odlični Kristijan Pulišić koji je goste propisno "vozao" po "Vestfalenu".

Momci iz Frankfurta su u nastavku iskoristili pasivnost domaćeg tima, nametnuli se na sredini terena i u 75. minutu preko rezerviste Luke Jovića došli do zasluženog poravnanja.

Ali, Peter Steger je na klupi imao svog keca u rukavu. Mišija Batšuajia.

Belgijanac je samo dvije minute nakon gola gostiju doveo svoju ekipu u vođstvo nakon lijepo "podvaljene" lopte Kristijana Pulišića.

Ipak, tu nije bio kraj.

Gostujući fudbaleri su pokazali karakter i nisu posustajali, a za to su bili nagrađeni u nadoknadi vremena.

Dani da Kosta je poslao prizeman centaršut, a Dani Blum je na drugoj stativi izašao ispred Piščeka i poravnao na 2:2.