Bogdanovih 11 šampionu, Rasel srušio Tea i Bobija

Trojica srpskih reprezentativaca igrali su prethodne noći u NBA ligi i ostvarili zapažene uloge

Košarkaši Sakramenta, uz 11 poena Bogdana Bogdanovića, pobedili su na gostovanju šampiona NBA lige Golden Stejt - 98:93.

Kingsi su iskoristili to što Voriorsima nije igrao udarni trio Kari - Tompson - Durent i naneli im treći poraz u poslednja četiri meča.

Bogdanović je šutirao iz igre 3/10 (šut za tri 3/6, slobodna bacanja 2/2), uhvatio je pet skokova, asistirao tri puta, imao ukradenu i dve izgubljene lopte za 24 minuta provedenih na parketu.

Više poena od srpskog reprezentativca dali su Badi Hild - 22 i Skal Labisije koji je postigao 15, dok je kod Golden Stejta najbolji bio Kvin Kuk sa 25 pogodaka.

Los Anđeles Klipersi, Miloša Teodosića i Bobana Marjanovića, u nastavku borbe za plej-of na Zapadu izgubili su u gostima od Oklahome rezultatom 121:113.

Po navici, najbolji pojedinac je bio Rasel Vestbruk. On je upisao četvrti tripl-dabl u nizu, a 22. u sezoni - 16 poena, 11 asistencija i 10 skokova.

Pratili su ga Kori Buer sa 22, Pol Džordž sa 19 i Stiven Adams sa 18 pogodaka.

Miloš
Izvor: Youtube/The NBeye Official

Na drugoj strani, Teodosić je za 29 minuta zabeležio 12 poena (3/5 iz igre) i četiri asistencije, dok je Marjanović na najbolji način iskoristio šansu i za osam minuta dao osam poena i imao sedam skokova.

Bobi

Klipersima (skor 37-31) polako izmiče plej-of, jer Juta i San Antonio, koji su na poslednja dva mesta u zoni za doigravanje, imaju po dve pobede više 39-30, a Denver jednu (38-31).

Toronto je posle produžetka savladao na svom terenu Dalas (122:115) čime su stigli do 11. uzastopne pobede. Reptorse je predvodio Demar Derozan sa 29 poena.

Trijumf je ostvario i Majami. Pobedili su Los Anđeles Lejkerse tesnim rezultatom 92:91 predvođeni Goranom Dragićem, koji je meč završio sa 30 poena, uključujući i ključni pogodak 15 sekundi pre kraja.