Čudo, ali baš čudo u Mostaru!

Šampion Bosne i Hercegovine Zrinjski gubio je u Mostaru od lidera na tabeli sarajevskog Željezničara (0:3), ali je u periodu od 88. do 90+2. minuta stigao do remija (3:3). Poraz Borca u Doboju kod Kaknja (2:0).

Ludi meč na stadionu "Pod Bijelim brijegom" u subotu popodne u Mostaru!

Željezničar je bukvalno imao bodove u džepu i ogromnu prednost od 0:3 zahvaljujući pogocima Hrvoja Barišića (autogol), Stojana Vranješa i Gorana Zakarića iz jedanaesterca. Imao je u tim trenucima i pet bodova viška u odnosu na drugoplasirane Mostarce i veliki korak ka tituli.

Do 88. minuta...

A onda su izabranici Blaža Sliškovića za samo četiri minuta stigli do remija 3:3 u režiji Tonija Jovića, Miloša Aćimovića i Semira Pezera!

Tim Admira Adžema je već u osmom minutu stigao do prednosti - Goran Zakarić je prošao o lijevoj strani i centrirao u kazneni prostor, a lopta je pogodila Hrvoja Barišića i odsjela u mreži Zrinjskog - 0:1.

Imali su "plemići" preko Nemanje Bilbije šansu da izjednače samo nekoliko minuta kasnije, međutim, Banjalučanin je promašio gol iz stopostotone šanse sa nekoliko metara.

U 17. minutu je Miloš Filipović takođe imao dobru šansu za poravnanje međutim loše je šutirao, pa nije bilo potrebe za intervencijom Vedrana Kjosevskog.

Kazna za te promašaje Mostaraca je uslijedila tri minuta kasnije kada je poslije odlične akcije gostiju sa "Grbavice" prvi gol u dresu Želje postigao Stojan Vranješ nakon asistencije Voje Ubiparipa i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je bilo prilika na obje strane, međutim, kad je u 86. minutu dosuđen penal za Želju, koji je u gol i 0:3 pretvorio Zakarioć, činilo se da će bodovi ići na "Grbavicu"...

Međutim, tako nisu mislili izabranici Blaža Sliškovića, koji su u četiri minuta, stigli do jednog boda!

Sve golove pogledajte OVDJE!

TOK UTAKMICA

90+2. minut - IZJEDNAČENJE na stadionu "Pod Bijelim brijegom". Pogodio je Semir Pezer! Čudesan preokret, poslije 0:3 za samo četiri minuza tim Blaža Sliškovića je stigao do "egala".

90. minut - Zrinjski je smanjio na 2:3 preko Miloša Aćimovića.

90. minut - Mladost je povisila na 2:0 protiv Borca, Filip Arežina iz slobodnog udarca!

89. minut - GOOL! I to počasni za Zrinjski postigao je Toni Jović, nekadašnji napadač Borca.

86. minut - GOOL! Željo je "ovjerio" pobjedu nad Zrinjskim i povećao po svemu sudeći bodovnu razliku na "plus pet". Strijelac iz penala bio je Goran Zakarić.

85. minut - GOOOL! Borac gubi u Doboju kod Kaknja, strijelac je Dalibor Pandža!

75. minut - GOOOL! Tim sa "Tušnja" je ovjerio pobjedu u Vitezu pogotkom Slobodana Belića - 0:3.

67. minut - I u Krupi na Vrbasu nema pogodaka ni u drugom dijelu, a nema ni prilika.

61. minut - Mladost je i u nastavku opasnija pred golom Borca, ali i dalje je 0:0.

55. minut - Ivan Livaja je imao priliku da smanji rezultat protiv Slobode, ali je bio za malo neprecizan.

46. minut - Nastavljeni su dueli 24. kola Premijer lige BiH, odnosno susreti drugog kola Lige za šampiona i Lige za opstanak.

- poluvrijeme -

45. minut - Kraj prvih poluvremena u Doboju kod Kaknja, Mostaru, Vitezu i Krupi na Vrbasu.

42. minut - Golman Borca Marko Savatović ponovo je spasio banjalučki tim nakon novog udarca Filipa Arežine.

38. minut - Zbog kiše i poplavljenog terena, Krupa i Široki Brijeg nisu u prilici da prezentuju neki dobar fudbal, ali uprkos tome, Slavko Bralić se našao u solidnoj šansi, ali je golman Jovan Kutić bez problema intervenisao.

27. minut - GOOOOL! Stojan Vranješ je pogodio mrežu Kenana Pirića za vođstvo Želje od 2:0 u Mostaru! Banjalučaninu je asistirao Vojo Ubiparip.

20. minut - Krupa je imala stopostotonu šansu preko Saše Nikodijevića, ali je prečka spasila goste sa "Pecare".

17. minut - Mladost je u dosadašnjem dijelu meča imala dvije dobre šanse da stekne prednost protiv Banjalučana, međutim, golman Borca Marko Savatović je odlično odbranio udarce Filipa Arežine i Aladina Isakovića.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

14. minut - Sjajna šansa za Zrinjski. Nemanja Bilbija se našao u dobroj prilici, ali je pogodio samo vanjski dio mreže sarajevskog tima.

12. minut - Sloboda je udvostručila vođstvo protiv Viteza. Strijelac pogotka za Tuzlake bio je Anel Husić.

8. minut - GOOOL! Lider Željezničar je stigao do prenosti u Mostaru protiv Zrinjskog! Goran Zakarić je šutirao, lopta se odbila od Hrvoja Barišića i ušla u mrežu "plemića" - 0:1.

2. minut - GOOOOOL! Sloboda je povela u Vitezu pogotkom osamnestogodišnjeg veziste Edisa Smajića - 0:1.

1. minut - Počele su utakmice u Mostaru, Doboju kod Kaknja i Vitezu, dok se zbog stanja terena u Krupi na Vrbasu razmišljalo i o odgodi meča, ali je ipak počeo susret.

SASTAVI

Liga za šampiona

ZRINJSKI: Pirić, Galić, Barišić, Jakovljević, Kadušić, Čirjak, Pezer, Gržan, Bilbija, Filipović, Handžić.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Graovac, Stevanović, Bogičević, Mehremić, Hajdarević, Blagojević, Vranješ, Zajmović, Zakarić, Ubiparip.

KRUPA: Kutić, Maksimović, Makitan, Ljubenović, Dujaković, Vukotić, Nikodijević, Mirosavljević, Aleksić, Marjanović, Šamara.

ŠIROKI BRIJEG: Bandić, Kvesić, Kožul, Barišić, Peko, Baraban, Ćorluka, Begonja, Bralić, Zlomislić, Bagarić.

Liga za opstanak

MLADOST: Bukvić, Metalsi, Zahirović, Šišić, Arežina, Šećerović, Karahmet, Dilaver, Mujagić, Mišić, Isaković.

BORAC: Savatović, Lučić, Ojdanić, Karić, Radulović, Mahović, Žeravica, Majkić, Danilović, Janičić, Veselinović.

VITEZ: Tirić, Brekalo, Livaja, Hadžanović, Ivičić, Babić, Ćosić, Vrhovac, Bojo, Jevtić, Rizvanović.

SLOBODA: Muminović, Terzić, Rustemović, Todorović, Smajić, Grahovac, Lazevski, Husić, Ivetić, Mijić, Ignjatović.

NAJAVA

U okviru drugog kola "plemići" dočekuju sarajevske plave, koji su u pretposljednjem kolu poraženi na stadionu "Pod Bijelim brijegom" (1:0) i imaće priliku da eventualnom pobjedom pobjegnu Zrinjskom na pet bodova razlike.

Trener Mostaraca Blaž Slišković u najavi meča je naglasio da su mečevi protiv direktnog konkurenta za titulu od dvostrukog značaja.

"Osvojeni bodovi protiv direktnog konkurenta vrijede duplo i mi u stručnom štabu, kao i sami igrači, svjesni smo značaja utakmice. Daćemo sve od sebe na terenu i ako pokažemo onakav angažman kakav smo imali prije dvije sedmice u međusobnom duelu, imamo veće šanse da ostvarimo povoljan rezultat", rekao je Baka.

Njegov kolega sa klupe Želje Admir Adžem priželjkuje bolju igru i rezultat od prethodnog duela u Mostaru.

"Tokom cijele sedmice pripremali smo se za ovaj duel. Iskreno se nadamo da ćemo pružiti bolju igru nego što smo odigrali u prvoj utakmici protiv Zrinjskog. Nadam se da smo izvukli pouke i da ćemo igrati mnogo jače i čvršće, te da ćemo i nakon ovog kola ostati na prvom mjestu", rekao je Adžem.

Drugi subotnji par u Ligi za šampiona čine Krupa i Široki Brijeg, a zanimljivo će biti u Doboju kod Kaknja, gdje Mladost, kao lider Lige za opstanak dočekuje drugoplasirani Borac, na čijoj će klupi debitovati Marko Maksimović poslije odlaska dosadašnjeg šefa struke Igora Jankovića.

"Otpisani" Vitez dočekuje tuzlansku Slobodu, dok je dva sata kasnije rezervisan za dvoboj između Čelika i GOŠK-a (17 časova).

U nedjelju se u Bijeljini sastaju Radnik i Sarajevo (15.00), nakon koje će biti kompletirano 24. kolo Premijer lige BiH, odnosno drugo kolo Lige za šampiona.