BUNDES: Jović gura Ajntraht ka Ligi šampiona

Ajntraht se ubjedljivom pobjedom nad Majncom popeo na mjesto koje vodi u Ligu šampiona, a Luka Jović se upisao u strijelce. Kostić asistirao za jedini pogodak HSV-a porazu od Herte.

Poslije gola Borusiji Dortmund srpski napadač Luka Jović nastavio je da trese mreže u njemačkoj Bundesligi.

Ajntraht je na svom terenu ubjedljivo savladao Majnc 3:0, a drugi gol u pobjedi koja je ekipu iz Frankfurta gurnula na četvrto mjesto postigao je Jović.

Momak rođen u Bijeljini nije izveo nikakvu posebnu čaroliju, ali je u 23 . minutu dobro pratio prodor Rebića šesnaestercu i sa četiri metra poslao loptu u mrežu za 2:0.

Bio je to njegov šesti gol ove sezone, četvrti u 2018.

Do kraja meča Rebić se pobrinuo za ubjedljiv trijumf kojim je Ajntraht trenutno zauzeo poziciju koja vodi u Ligu šampiona.

U sistente se ove subote upisao Filip Kostić, ali je njegov HSV poražen od Herte rezultatom 2:1.

Srpski reprezentativac u 25 minutu primio je loptu u krugu na centru igrališta i potom odmah iz okreta poslao loptu za Santosa koji je doveo HSV u vođstvo.

Činilo se da će HSV nakon 13 utakmica bez pobjede konačno stići do trijumfa, ali su gosti iz Berlina u razmaku od sedam minuta u drugom poluvremenu stigli do potpunog preokreta.

Prvo je Lazaro izjednačio na 1:1, da bi Kalu u 63. donio potpuni preokret, a oba puta loše je reagovala odbrana ekipe iz Hamburga

Čak tri puta vodio je Hofenhajm u Menhengladbahu, ali je Borusija pogotkom Gintera u posljednjem minutu meča stigla do 3:3 i ostavila goste na poziciji broj sedam, stepenicu niže od onog koje vodi u Evropu.

Bod više od Hofenhajma ima Lajpcig, koji ima i utakmicu manje, ali dobra vijest je za ekipu Julijana Nagelsmana je da će Lajpcig u nedjelju ugostiti Bajern.

Borbu za Evropu lajpcig će u narednom kolu nastaviti gostovanjem Hanoveru, a Hofenhajm će dočekati već prežaljeni Keln.