Pristalice Zrinjskog napale sudije (VIDEO)

Nekoliko pristalica Zrinjskog pokušalo da se obračuna sa sudijama nakon derbija "plemića" i Željezničara u Mostaru.

Derbi drugog kola Lige za šampiona između Zrinjskog i Željezničara završen je remijem 3:3 nakon spektakularnog povratka domaćih fudbalera.

Zrinjski je u samo četiri minut, od 88. do 92. postigao tri gola i stigao do remija pa je bodovni zaostatak za Željezničarem ostao dva boda, osam kola prije kraja.

Uprkos činjenici da su se spasli poraza koji bi ih udaljio od šampionske titule u Mostaru su razočarani poslije današnjeg meča, a kao glavni krivci označene su sudije.

Trener Zrinjskog Blaž Slišković u izjavi poslije utakmice u svom stilu opleo je po sudijama rekavši da ne može peti sudija da dosudi jedanaesterac (penal za Željezničar u 86. minutu), a sličnog mišljenja bili su i navijači Zrinjskog, koji su odlučili da nezadovoljstvo suđenjem iskažu na onaj potpuno neprimjeren način.

Nekoliko pristalica mostarskog kluba pokušalo je da se fizički obračuna sa sudijama poslije utakmice.

Uz psovke i uvrede oni su na ulazu u svlačionice krenuli ka glavnom arbitru Draganu Petroviću i njegovim pomoćnicima, ali su veći incident spriječili radnici obezbjeđenja i policija.