Sparta ispustila 3:0 u praškom derbiju

Tim Gelora Kange i Srđana Plavšića osvojio samo bod u okršaju sa Slavijom, iako je u finiš ušao sa velikom prednošću.

Sparta ispustila 3:0 u praškom derbiju Izvor: MN PRESS

Nije bilo ni izbliza kao u Mostaru, gde je Zrinjski do 88. minuta gubio od Željezničara 0:3 i na kraju osvojio bod, ali ekipa Sparte iz Praga ipak je u gradskom derbiju protiv Slavije napravila kiks koji bi mogao da je košta izlaska u Evropu sledeće sezone.

Sparta - Slavija 3:3 (3:0)!

Domaćin je uz dva pogotka Rumuna Stančijua otišao na poluvreme misleći da je rešio pitanje pobednika, i sve do 70. minuta je zaista imao ubedljivu i naizgled sigurnu prednost.

Tada je slovački reprezentativac Štoh gotovo iz "mrtvog ugla" smanjio na 3:1 i otvorio vrata dramatičnoj završnici.

Ozbiljnu pretnju trijumfu Sparte poslao je Deli pogotkom posle kornera u 83. minutu, da bi kapiten Slavije Škoda izjednačio iz penala u poslednjem minutu sudijske nadoknade!

U startnoj postavi Sparte bili su nekadašnji fudbaleri Crvene zvezde Gelor Kanga i Srđan Plavšić (zamenjen u 90. minutu), dok Mihaila Ristića, ove zime pozajmljenog iz Krasnodara, nije bilo ni na klupi.

Sparta je početkom marta smenila italijanskog trenera Andreu Stramaćonija i postavila Pavela Hapala, ali ni pod njegovim vođstvom ne uspeva da dođe do željenih rezultata. Iz dva prvenstvena meča osvojena su samo dva boda.

Na tabeli vodi Plzenj sa 48 bodova i dve utakmice manje, Slavija ima 42, Liberec 38, Jablonec i Sigma (meč manje) po 36, dok je Sparta sa 35 na šestoj poziciji.