Šalke srećno do tri boda, Nastasić umalo tragičar

Fudbaleri Šalkea bili na rubu ponora, ali onda je Verheg promašio penal za Volfsburg, a njegov saigrač Nohe zabio autogol za trijumf gostiju. Nastasić umalo tragičar.

Šalke ne da drugu poziciju na tabeli Bundeslige.

"Rudari" iz Gelzenkirhena savladali su Volfsburg rezultatom 1:0 u meču koji su mogli ili bolje rečeno trebali da izgube.

Šalke se petim uzastopnim trijumfom sa 49 bodova učvrstio na drugom mjestu na tabeli, ispred Borusije Dortmund koja ima 45 bodova i utakmicu manje, ali malo je nedostajalo da ishod meča na Folksvagen areni bude potpuno drugačiji.

Pol Verheg u 76. minutu promašio je jedanaesterac, tačnije Farman je odbranio njegov udarac, a u finišu utakmice stigla je kazna.

Nakon slobodnog udarca i dobre akcije Šalkea u 86. minutu Bril Embolo je ubacio u peterac, a štoper Volfsburga Robin Nohe skrenuo je loptu u svoju mrežu i tako riješio pitanje pobjednika.

Malo je nedostajalo da umjesto Nohea epitet tragičara utakmice ponese Matija Nastasić.

Srpski reprezentativac skrivio je jedanaesterac, a prije toga u posljednjim trenucima prvog poluvremena promašio je zicer sa pet metara.

Polsije osmog meča bez pobjede Volfsburg je na 15. mjestu na tabeli sa 25 bodova koliko ima i Majnc, koji je prva ekipa ispod "crte".