Federer ima snage i za preokret i za rekord!

Borna Ćorić propustio je priliku da u polufinalu Indijan Velsa pobijedi najboljeg tenisera svijeta.

Rodžer Federer bio je stavljen na velika iskušenja, ali je uspio da savlada deceniju i po mlađeg Hrvata Bornu Ćorića i plasira se u finale masters turnira u Indijan Velsu - 5:7, 6:4, 6:4!

U meču koji je trajao dva sata i 20 minuta, Ćorić je pri rezultatu 5:5 napravio jedini brejk u prvom setu, dok je u drugom vodio 2:0, 3:1 i 4:2, a onda poklekao i dozvolio Švajcarcu da osvoji četiri gema zaredom.

Federeru nije išlo previše dobro ni u setu odluke, jer je Ćorić vodio 4:3 i servirao, ali dvadesetostruki grend slem šampion je ponovo pokazao kvalitet i psihološku snagu.

Odmah je napravio "ribrejk" za 4:4, pa zabeležio važnu pobjedu tako što je uzeo i naredna dva gema!

Osim što je stekao pravo da u nedelju "pojuri" šesti trofej u Indijan Velsu, protiv Miloša Raonića ili Huana Martina Del Potra, Federer je preokretom protiv Ćorića postavio i novi lični rekord.

Njemu je to 17. uzastopna pobjeda od početka sezone, tako da je uspio da nadmaši 16-0 iz prilično daleke 2006. godine, kada je prvi poraz doživio 5. marta u finalu Dubaija, od Rafaela Nadala.

Te godine ostvario je ukupno 92 pobjede u zvaničnim mečevima. Tada je imao 25 godina, sada 37... Šta drugo reći, osim: svaka čast!