Portland nastavio niz, loše veče za Srbe u NBA

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Nikola Jokić, Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica nisu uspjeli da pomognu svojim timovima.

Blejzersi nastavljaju sa pobjedničkom serijom u NBA ligi. U sinoćnjem duelu bili su bolji od Detroit Pistonsa, 100:87, i ostvarili 13. vezani trijumf!

Lillard sa 24 poena i osam asistencija predvodio Portland do trijumfa, Si Džej Mekalum je dodao 16 poena.
Jusufu Nurkiću je bio blizu "dabl-dabl" učinka sa 13 poena i devet skokova. Kod Pistonsa prvo ime je bio Andre Dramond sa 18 poena i odlična 22 skoka.

Moglo je mnogo bolje minule noći kada su u pitanju srpski košarkaši u NBA ligi.

Od njih trojice koji su se našli na parketu, nijedan se nije radovao.

Nikola Jokić i Denver su izgubili u gostima od Memfisa (94:101), Bogdan Bogdanović i Sakramento su poraženi u Juti (97:103), a Nemanja Bjelica i Minesota u San Antoniju (101:107).

Ako je za utjehu, Jokić je upisao još jedan dabl-dabl učinak u najjačoj ligi svijeta, postigavši 17 poena, uz 12 skokova, ali i samo dvije asistencije, što je daleko od onoga na šta nas je navikao. Igrao je 35 minuta.

jokić
Izvor: YouTube/House of Highlights

Memfis je već u finišu prve četvrtine stigao do 20 poena prednosti (34:14), čime je nagovijestio konačan ishod meča.

Jokić je bio najefikasniji igrač svog tima, dok su Memfis predvodili Dilon Bruks sa 24 i Tajrik Evans sa 20 poena.

Bogdan Bogdanović
je ubacio 12 poena, uz dvije asistencije i jedan skok za 27 minuta u igri protiv Jute, koja je protiv Sakramenta upisala 21. pobjedu u 23 utakmice!

"Džezere" su predvodili Donovan Mičel sa 28 poena i Rudi Gober sa 22 poena i 13 skokova.

sakramento

Ispod svog nivoa bio je i Nemanja Bjelica, koji je za 37 minuta postigao sedam poena i imao osam skokova. San Antonio je do pobjede nad Minesotom predvodio Lamarkus Oldridž 39 poena i deset skokova.

san antonio

Minulo veče najviše će se pamtiti po sjajnoj partiji Lebrona Džejmsa, koji je predvodio Klivlend do pobjede u Čikagu (114:109) svojim 70. tripl-dablom u karijeri. Ubacio je 33 poena, a imao 13 skokova i 12 asistencija.