Peta i het-trik Ikardija za ulazak u istoriju!

Pogledajte majstoriju napadača Intera.

182 utakmice - 102 gola!

Mnogo je Argentinaca koji su ostavili dubok trag u italijanskom fudbalu, a od ove nedelje među njima je i Mauro Ikardi.

Napadač Intera uspeo je da premaši cifru od 100 golova u Seriji A. Već u prvom poluvremenu duela sa Sampdorijom u Đenovi, čak tri puta je pogodio mrežu domaćeg tima, koji na poluvremenu vodi 4:0!

Posebnu pažnju zaslužuje drugi pogodak Ikardija, koji je postigao kao u "malom fudbalu" - petom!

Prvi je dao iz penala, a treći posle odbitka golmana Sampdorije, Vivijana. Inter je u vođstvo doveo Ivan Perišić.

Ikardi je sa 25 godina i 27 dana postao šesti najmlađi igrač koji je stigao do 100 golova u prvenstvu Italije. Rekord drži još jedan igrač Intera, Đuzepe Meaca, koji je imao 23 godine i 32 dana kada je ostvario taj sjajan učinak.

Pored Intera, Ikardi je igrao još samo za Sampdoriju, pa je zanimljivo da je sudbina htela da baš u Đenovi stigne do lepog jubileja.