Malo po malo i Ronaldo na 3 gola od Mesija

A u 2018. je ušao sa skromna četiri pogotka na svom kontu...

Kristijano Ronaldo je u 2018. godinu ušao sa samo četiri gola u Primeri, ali već 18. marta izbio je na drugo liste strelaca španskog prvenstva.

Najbolji fudbaler sveta je postigao het-trik u uzbudljivoj pobedi nad Đironom (6:3), za ukupno 22. gol u La Ligi, pa je tako od njega trenutno efikasniji samo Lionel Mesi koji je u dresu Barselone postigao tri gola manje.

Ronaldo je Real doveo u vođstvo u 11. minutu na pas Krosa, ali je ubrzo Kristijan Stuani, svojim čak 16. golom u sezoni, doneo izjednačenje Kataloncima, ali samo do poluvremena...

Čim se završila pauza - Real je krenuo silovito i nakon fenomenalne akcije, i sjajnog pasa Karima Benzeme, omogućio Ronaldu da pod prečku zakuca loptu. Lukas je potom u 59. pogodio na pas Ronalda, pa još jednom Kristijano u 64. minutu.

Stuani je u 67. tek doneo malu neizvesnost u meč, ali nije uspeo da ga učini interesantnijim, uzvratio je Bejl u 86...

Huanpe je samo dva minuta kasnije dobro reagovao u kaznenom prostoru Reala i savladao Kejlora Navasa, a kao da je to dalo krila Kristijanu Ronaldu koji je do svog četvrtog pogotka na meču došao u nadoknadi, opet na pas Tonija Krosa

Real tako beleži nova tri boda i prilazi Atletiku na četiri boda zaostatka.

Strelce, rezultate i tabelu Primere pronađite OVDE!