Novi porazi "srpskih" ekipa, samo jedna prolazi?

Minesota na svom parketu izgubila od Hjustona i sada zauzima osmo mjesto na tabeli Zapada, a "ispod crte" su Denver i Klipersi. Trinaesta uzastopna pobjeda Portlanda.

Nemanja Bjelica, Nikola Jokić, Miloš Teodosić, Boban Marjanović... uz Bogdana Bogdanovića, čiji Sakramento Kingsi su odavno izvan plej-of trke, u avion za Srbiju bi već polovinom aprila, odmah po završetku regularnog dijela sezone, mogla da sjednu još trojica od četvorice srpskih reprezentativaca.

Već sedmicamaje jasno da će u Zapadnoj konferenciji morati da otpadnu dve iz grupe od osam manje-više ujednačenih ekipa, a to su prema trenutnoj tabeli Jokićevi Denver Nagetsi (skor 38-32) i Los Anđeles Klipersi (37-32), za koje igraju Teodosić i Marjanović.

Bjeličini Minesota Timbervulvsi (40-31) su osmi, dakle "na ivici", ali samo pola koraka iza Jute (zabilježila devet pobjeda zaredom), Nju Orleansa i San Antonija sa 40-30.

Takvo stanje skrojeno je rezultatima mečeva odigranih u noći između nedjelje i ponedjeljka:

Minesota - Hjuston 120:129
/Tig 23, 6sk, 11as, Tauns 20, 18as - Harden 34, 4sk, 12as, Pol 18, 8sk, 9as/

LA Klipers - Portland 109:122
/Vilijams 30, 4as, Harel 24, 7sk, 3as, 2blk - Lilard 23, Mekolum 21, 5sk, 3as/

Bjelica je bio odličan u porazu od prvoplasirane ekipe Zapada. Zabilježio je 15 poena, šest skokova i tri asistencije za 35 minuta, uz šut iz igre 6/10 (dve trojke).

Na poluvremenu je Hjuston vodio 77:56 i Minesota je uspjela samo da izgubi časno. To joj je peti poraz u posljednjih sedam mečeva, a povreda Ol star krila Džimija Batlera predstavlja ogroman hendikep za trenera Toma Tibodoa i ostale njegove izabranike.

Izvor: Youtube/MLG Highlights

Klipersi su postali posljednji u nizu timova koji nije uspio da zaustavi Portland Trejlblejzerse, vlasnike niza od 13 pobjeda, koji "guraju" ka trećoj startnoj poziciji pred plej-of.

Teodosić je kao "starter" postigao šest poena (dve trojke), uz šut 2/7 i tri asistencije, a Marjanović je igrao 12 minuta i završio meč sa četiri poena (0/2 iz igre, 4/4 slobodna bacanja), pet skokova i jednom asistencijom.

Već za utorak je zakazan direktni duel kandidata za plej-of, Minesota - Klipersi, kojim Teo, Bobi i drugovi počinju težak period, sa šest gostovanja u sedam utakmica, pri čemu se već nalaze u seriji od tri poraza.

Nagetsima do kraja marta predstoji šest uzastopnih utakmica u gostima, a turneju su počeli porazom od Memfisa, koji makar "na papiru" nisu smeli da dozvole.

U aprilu su na programu dva duela Minesote i Denvera i jedan meč Klipersa i Denvera.

TABELE

Istok: Toronto* 52-18, Boston* 47-23, Klivlend 40-29, Vašington 40-30, Indijana 40-30, Filadelfija 38-30, Milvoki 37-32, Majami 37-33 (plej-of), Detroit 30-39, Šarlot 30-40, Njujork 25-45, Čikago 24-45, Bruklin 22-48, Orlando 21-49, Atlanta 20-50.

Zapad: Hjuston* 56-14, Golden Stejt* 53-17, Portland 44-26, Oklahoma 43-29, Juta 40-30, Nju Orleans 40-30, San Antonio 40-30, Minesota 40-31 (plej-of), Denver 38-32, LA Klipers 37-32, LA Lejkers 31-38, Sakramento 23-48, Dalas 22-48, Memfis 19-50, Finiks 19-52.