Gudura "rešetao", Željko "fenirao" ekipu!

Marko Gudurić odigrao je fantastičan meč, ubacio 23 poena uz šut 2/3 za dva i 5/6 za tri poena, ali Fenerbahče nije bez problema zabeležio pobedu u Istanbulu.

Gudura "rešetao", Željko "fenirao" ekipu! Izvor: MN PRESS

Marko Gudurić odmah je nagovestio da će biti MVP meča, ubacio tri trojke iz isto toliko pokušaja u prvih sedam minuta utakmice u Istanbulu i "držao" Fenerbahče na pristojnom zaostatku, ali kada je Aleks Tajus pogodio za 18:26 u 13. minutu…

...morao je da radi "fen" Željka Obradovića.

Posle nešto žustrijeg razgovora sa najtrofejnijim trenerom Evrope, branioci titule zaigrali su kako se to od njih očekuje i u narednih osam minuta košarke na otvaranju 27. kola rešili pitanje pobednika. Od serije 31:10 gosti iz Tel Aviva nisu se oporavili:

Fenerbahče - Makabi 87:73 (16:21, 29:15, 29:20, 13:17), čime je Obradovićev tim prekinuo neprijatnu seriju od tri poraza u mečevima sa "Ponosom Izraela" i na pravi način odgovorio na šokantan poraz iz prošle nedelje kada je Nando De Kolo pogodio u poslednjoj sekundi velikog derbija za trijumf CSKA u Istanbulu – 79:81.

FENMAC

Micov za zaborav

Žalgiris je pobedom u Kaunasu nad Milanom od 77:65 praktično osigurao plasman u plej-of Evrolige, a do trijumfa ih je predvodio Eron Vajt sa 16 poena i osam skokova, dok je poen manje postigao Paulijus Jankunas. Vasilije Micić je za 20 minuta na parketu postigao devet poena, uz po dve asistencije i skoka. Milano je predvodio Arturas Gudaitis sa 19 poena, dok je Mindaugas Kuzminskas postigao 12. Vladimir Micov imao je šutersko veče za zaborav - igrao je 27 minuta, šutirao 0/3 za dva, 0/4 za tri, ali prvu utakmicu sezone bez poena ublažio skokom i asistencijama (4).

Momci Nevena Spahije dobro su otvorili utakmicu ovog utorka uveče pred 11.000 ljudi u "Ulker sport areni", rano stekli osam poena razlike, a onda bili zbrisani sa parketa pre svega zahvaljujući majstorijama Điđija Datomea koji je u sedam minuta igre druge četvrtine ubacio 13 poena računajući i trojku pred odlazak na odmor za 45:36.

Ni u nastavku prvak Evrope nije smeo da spušta tempo sve dok na semaforu nije bilo ispisano 72:51, nakon čega je "Žoc" povukao startere sa parketa i označio "kraj" utakmice.

Gudurić je posle tri vezane trojke u prvoj četvrtini dodao još dve u nastavku, uz samo jedan promašaj van linije 6,75, pa je sa 23 poena, tri skoka, četiri asistencije i dve ukradene lopte zaslužio epitet igrača utakmice - o čemu svedoči i indeks uspešnosti 29.

Datome se "povukao" u drugi plan posle simultanke iz druge deonice i meč završio sa 16 poena (3/3 za tri), četiri skoka i dve asistencije, dok su Kostas Slukas sa 12 poena i pet asistencija, kao i Jan Veseli sa 11 poena i pet skokova imali svoje mini periode dominacije.

Nikola Kalinić proveo je nešto više od osam minuta na parketu i za to vreme upisao je dve asistencije i jedan skok.

S druge strane, u ekipi Makabija istakao se Džona Bolden sa 12 poena, sedam skokova i dve asistencije, dok je Pjer Džekson bio najefikasniji sa 13 poena.

Fenerbahče će već u četvrtak uveče gostovati u "Pioniru" ekipi Crvene zvezde, a potom ligaški deo takmičenja završiti gostovanjem Himkiju i utakmicom sa Unikahom kod kuće.

Makabi, koji je u jednom trenutku ličio na sigurnog učesnika plej-ofa, sunovratio se u februaru i martu, u seriji od svega tri pobede u poslednjih deset utakmica izgubio i Kup Izraela, a sada će pokušati da nadoknadi izgubljeno u utakmicama sa Panatinaikosom kod kuće i potom Baskonijom i Valensijom u gostima.

Na poslednjih deset evroligaških gostovanja, šestostruki prvaci Evrope pobedili su samo Efes i Milano.

Rezultati 27. kola:

utorak

Fenerbahče – Makabi 87:73 (16:21, 29:15, 29:20, 13:17)
Žalgiris – Milano 77:65 (17:16, 14:18, 23:16, 23:15)
Panatinaikos – Crvena zvezda 91:71 (24:15, 23:23, 30:18, 14:15)
Valensija – Real Madrid 96:88 (22:21, 24:19, 24:20, 26:28)

sreda

CSKA Moskva – Olimpijakos 18.30
Efes – Himki 18.45
Baskonija – Bamberg 20.30
Unikaha – Barselona 20.45

Tabela: CSKA 21–5, Fenerbahče 19–8, Olimpijakos 18–8, Real Madrid 16–11, Panatinaikos 16–11, Žalgiris 16–11, Himki 15–11, Baskonija 13–13 (plej–of), Makabi 13–14, Crvena zvezda 11–16, Unikaha 10–16, Bamberg 10–16, Valensija 10–17, Barselona 9–17, Milano 9–18, Efes 6–20.